Bitcoin Ajandası

Mastercard CEO’su Kripto Para Sektöründe İlerlemek İstiyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Mastercard CEO’su Kripto Para Sektöründe İlerlemek İstiyor!

Mastercard CEO’su Kripto Para Sektöründe İlerlemek İstiyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Mastercard CEO’su Michael Miebach, kripto para sektöründe yönelim göstererek artık piyasaya açılma istediklerini açıklayarak adım attı.

Kripto para sektöründe para birimleri üzerine yapılan çalışmalar sonucunda benimsemeler ana akımda bir aşamaya girerken geleneksel finansal hizmetler platformu içerisinde değişim sağlarken finansal ekonominin var olduğu ana kaynak üzerinde uyum sağlamaya çalışıyor. Bu sektör üzerinde konumları korumaya yönelik Mastercard ve Visa gibi bilinen ödeme araçları CBDC ya da veya stablecoin projelerini test etme aşamasında devlet ve özel kurumları bir arada kullanmak için geniş müşteri tabanlarıyla birlikte uluslararası erişimleri de kullanmayı düşünüyor.

Kripto Para Sektörü Alanında Olmalıyız!

Kripto Para Sektörü Alanında Olmalıyız!
Kripto Para Sektörü Alanında Olmalıyız!

Miebach’a göre, kripto para sektöründe endüstri hala buna karşı olarak yeni bir Pazar e insanlar üzerinden tam olarak nasıl bir çalışma sağladığını ve etkilerini anlamak için yardımcı olacak bağlantıları kurma hedefiyle şunları açıkladı:

“Yaptığımıza inandığımız şey, multi-rail bir ödeme sağlayıcısı olarak piyasaya bir bakış açısı getirmek. Bu alanda olmalıyız çünkü insanlar cevaplar arıyor.”

Miebach, şirket içerisinde kendi uzmanlıklarına göre kripto para sektöründe deneyimli olunan ve özelliklerinde de artış gösterirken CBDC trendi karşısında merkez bankaları tarafından ihtiyaç duyulduğunu e her açıdan olacak hizmete karşı hazır olduklarını açıkladı. Stablecoin’ler için de Miebach, ihraçların finansal düzenlemelerle sıkı sıkıya bağlı kalmalarının güvenlik ve destek açısından Mastercard’ın yakında bu işlemlere dahil olacağını duyurdu.

Mastercard Dükkanları Kripto Para Kabul Edecek

Bazı kurumsal ve bireysel yatırımcılar üzerinden kripto para birimlerinde her geçen zamanda daha fazla ilgi duyulduğunu bu hususta da Mastercad gibi ödeme işlemcilerinin de müşteri rakipleriyle baş ederek buradaki yarışta kaptırmamak için onlara destek vermeyi kabul etti.

Girişim, Mastercard üzerinden 900 milyondan fazla kullanıcısı ile kripto varlıkları üzerinde destek sağlanan tüm Mastercard satıcılarına harcamasına izin verecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir