Bitcoin Ajandası

Kripto Para Şirketi Bakkt’ın Hisseleri Bir Günde % 200 Artış Gördü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Para Şirketi Bakkt’ın Hisseleri Bir Günde % 200 Artış Gördü!

Kripto Para Şirketi Bakkt’ın Hisseleri Bir Günde % 200 Artış Gördü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

New York Borsası’nda işlem görmeye başlayan kripto para şirketi Bakkt’ın hisselerinde yaşanan artış sonucunda 31.57 dolara kadar çıktı. Şirket, cuma günü 9.15 dolar seviyesinde kapanış yapmıştı.

Kripto Para Şirketi Bakkt’taki görülen bu yükseliş, özellikle ödeme devi Mastercard ile gelinen ortaklığa ilişkin açıklamanın sonrasında geldi. Yapılan açıklamalara göre Bakkt, Mastercard’ın sistemlerinden faydalanarak banka ve işletmeler üzerinden kripto para hizmetleri verebilme görevini gerçekleştirebilecek.

Kripto Para Şirketi Bakkt’ın Hisselerinde Artış!

Kripto Para Şirketi Bakkt’ın Hisselerinde Artış!
Kripto Para Şirketi Bakkt’ın Hisselerinde Artış!

Bakkt CEO’su Gavin Michael, anlaşma üzerinden sadece cüzdan ve kredi kartıyla sınırlı kalınmadığını dile getirdi. Ardından aynı zamanda müşterilerin işletmeler ve restoranlardaki harcamalarından sonra Bitcoin ile puan kazanma imkanı da olacağını belirtti.

Görülen yükselişle beraber Bakkt’ın piyasa değerinde 4 milyar doların üzerine çıktı. Şirket, 2.1 milyar dolar değerinde bir SPAC anlaşması yoluyla 18 Ekim Pazartesi günü NYSE’de listelemeye de uğramıştı.

Google Pay Bakkt’ın Visa Kartlarını Desteklemeye Başladı

Bakkt, geçtiğimiz ayın içerisinde ABD’li ünlü zincir restoranı Quiznos ile ortaklık sağlamıştı. Bu ortaklık alanında müşterilere avantaj olarak Bitcoin ile yemek satın almalarına olanak sağlanmıştı. Ayrıca şirket, yakın dönemde de önce teknoloji devi Google ile bir ortaklığa vararak bu anlaşmayla beraber Google Pay, Bakkt’ın Visa kartlarını desteklemeye başladı.

2018 yılı içerisinde kurulumu gerçekleşen Bakkt, başlangıçta Starbucks ortaklığı ile ön plana çıkmış ve konuşma gerçekleştirmişti. Şirket, Bakkt uygulamasından sonra mağazalarda yapılacak ödemelerde kullanılması şartıyla kahve zincirine önemli oranda hisse vererek böyle bir ortaklık sonucunda Starbucks’ta kripto parayla ödeme yapmayı mümkün kılacaktı. Bu konuda çalışmaların devam ettiği biliniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir