Bitcoin Ajandası

Kripto Para Volatilitesi Artabilir: Bu Hafta Beklenen Gelişmeler Neler?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Para Volatilitesi Artabilir: Bu Hafta Beklenen Gelişmeler Neler?

Kripto Para Volatilitesi Artabilir: Bu Hafta Beklenen Gelişmeler Neler?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bitcoin 20 bin doların üzerinde işlem görmeye devam ediyorken, bu hafta kripto para volatilitesini artıracak yeni gelişmeler yaşanacak. Faiz artırmaya devam eden ABD Merkez Bankası, çarşamba günü TSİ 21.00’da yeni faiz artırım kararını açıklayacak. Diğer yandan Türkiye’deyse uzun zamandır beklenen Blockchain Economy İstanbul Konferansı gerçekleştirilecek.

Kripto Para Volatilitesini Artıracak Gelişmeler Yaşanacak

Kripto Para Volatilitesini Artıracak Gelişmeler Yaşanacak
Kripto Para Volatilitesini Artıracak Gelişmeler Yaşanacak

Bu hafta başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların fiyatı konusunda etkili olabilecek pek çok farklı gelişme yaşanması bekleniyor. Bu gelişmelerin en önemlisiyse ABD Merkez Bankası tarafından sonraki gün açıklanması beklenen faiz duyurusu olacak. Yapılacak olan faiz artırımı kararının ardından FED Başkanı Powell’ın açıklamaları Youtube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

FED faiz artırımı kararının 75 baz puan olması beklenirken, 100 baz puan da beklentiler arasında yer alıyor. Haziran’da yapılan açıklamayla beraber faiz artırımı 75 baz puan olarak gerçekleştirilmişti. ABD’de enflasyonlar rekor üstüne rekor kırarken, son verilere göre Haziran’da yüzde 9.1’lik enflasyon rakamıyla yeni bir rekora imza atılmıştı.

Önümüzdeki Günlerde Önemli Konuklar Ağırlanacak

Tüm bunların yanı sıra Türkiye’de uzun zamandır beklenen Blockchain Ecomoy İstanbul da bu hafta yaşanması beklenen gelişmelerden bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Önümüzde çarşamba ve perşembe günü gerçekleştirilecek olan konferansta son derece önemli konuklar ağırlanacak olup, etkinliğin kripto para piyasasını önemli ölçüde etkileyeceği düşünülüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir