Bitcoin Ajandası

Kripto Paralar için Harekete Geçiyor! İşte 7 Çarpıcı Detay!
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Kripto Paralar için Harekete Geçiyor! İşte 7 Çarpıcı Detay!

Kripto Paralar için Harekete Geçiyor! İşte 7 Çarpıcı Detay!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Kripto paralar için harekete geçerken bu konu üzerinden daha fazla bilgi sahibi olan kişilere göre yönetim, federal kurumları teşkil ilgilendiren riskleri ve fırsatları da değerlendirmeye almak üzere görevlendiriyor.

ABD’de federal kurumlar, geçmiş günlerde birkaç yıl içinde kripto paralar için harekete geçiyor. Buna yönelik dağınık bir yaklaşım benimseyerek Biden’ın ekibine göre bu konuda liderlik etmesi için baskıyla karşı karşıya kalındı. Endüstri yöneticileri ise bu kısımda genellikle ABD kurallarından daha net olmaması yönüyle bir şikâyette bulunuldu. Diğerleri de Çin ve diğer devlet destekli coin’lerin benimsenmesinden, doların egemenliğinden tehdit edebileceğinden endişe edilmeye başlanıldı. Biden yönetiminin sonrasında odak nokta olarak değişime giren kripto pazarına geniş tüketici ilgisi olduğu bir zamanda geliyor.

Kripto Paralar için Harekete Geçiyor!

Kripto Paralar için Harekete Geçiyor!
Kripto Paralar için Harekete Geçiyor!

Kaynaklara üzerinden verilen yürütme emrinde son aşamalarda taslaklar oluşuyor. Kripto para birimlerinden yaratılan ekonomik, düzenleyici ve ulusal güvenlik zorluklarını detaylandırıyor. Bildirilen verilere göre, 2022’nin ikinci yarısında çeşitli kurumlardan rapor istenmek üzere Biden’ın genel olarak kripto paralara yönelik sert bir tutumda olması, direktifin nasıl bir yönde olacağı hakkında daha fazla dikkatleri üzerine topluyor.

Kripto para direktiffleriyle ilgili olarak https://bitcoinajandasi.com/kripto-piyasasindaki-long-ve-short-pozisyon/ yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Konu içerisinde bulunan direktiflere göre diğer kurumlar arasında ağırlığını koymasını gerektiğini düşünüyor. Bu görevlerden bazıları, dünya kapsamında giderek kripto paraları benimseme açısından ABD’nin rekabetçi kalmasını sağlamak anlamına geliyor. İnsanlar, gelecek direktiflere göre de idarenin planı ile kesinleşmeden öncesinde daha fazla değiştirilebileceği konusunda da uyarılarda bulunuldu.

İşte 7 Çarpıcı Detay!

Biden’ın direktifleri ile ilgili olarak bilinmesi gereken 7 madde ise aşağıdaki şekildedir:

Joe Biden, ABD’yi kapsayan politikaları belirlemek ve kripto paraları düzenlemek için bir yürütme emri hazırlığına başladı.   

 • Yönergelerin oldukça erken bir tarihe göre gelecek ay yayınlanması bekleniyor.
 • Joe Biden yönetiminden önceki faaliyetleri, kriptolar arasında finanse etmek için kullanılan bir araç olarak görüyor. Hükümetin sektörü düzenleme konusunda ciddi olduğunu gösteriyor.
 • Federal kurumlar, kripto para birimleri ile oluşan riskleri ve fırsatları tartışma söz konusu yapacak.
 • Fed’in tavsiyesine göre yürütme emrinden bir gelişim sağlamak amacıyla SEC, CFTC ve OCC rehberliğine başvuruda bulunacak.
 • Joe Biden yönetiminden gelen üst düzey yetkilileri, yürütme emrine göre belirlenen ayrıntılarını tartışmak ve sonuçlandırmak için tekrar tekrar bir araya geldiler.
 • Yürütme emrine göre ise Beyaz Saray’ı ABD’deki kripto para birimlerini düzenlemenin merkezine koyacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir