Bitcoin Ajandası

Gensler’a 4 Saatlik Toplantıda Kripto Paraların Gündemi Soruldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Gensler’a 4 Saatlik Toplantıda Kripto Paraların Gündemi Soruldu!

Gensler’a 4 Saatlik Toplantıda Kripto Paraların Gündemi Soruldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi toplantılarında konuşan Gensler, “Hayır, bizim böyle bir plânımız yok. Bu Kongre’nin karar verebileceği bir durum” dedi. 4 saat süren toplantıda Gensler, kripto paraların gündemi içerisinde farklı açıklamalarında bulundu.

Son dönemler içerisinde ABD finansal kurumlarının arasında en çok konuşulan konulardan biri de başta sabit coin’ler oldu. Kripto paraların gündemi her geçen gün artmaya devam ediyor. Kurum yetkilileri ve politikacılara sürekli olarak kripto paralar hakkında sorular sorulurken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’a da dün kripto para yasakları hakkında sorular yönlendirildi.

Kripto Paraların Gündemi Toplantıda Konuşuldu!

Kripto Paraların Gündemi Toplantıda Konuşuldu!
Kripto Paraların Gündemi Toplantıda Konuşuldu!

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi toplantısına katılan SEC başkanı Gensler, kripto paralara verdiği desteği bilinen Cumhuriyetçi senatör Ted Budd, Gensler’a Çin gibi kendilerinin de kripto paraları yasaklama gibi bir plânları olup olmadığını sordu. Gensler ise “Hayır böyle bir plân yok. Bunu yapma gücüne sahip olan da Kongre” dedi. Daha öncelerden de hatırlanacağı üzere Gensler’ın bu açıklamalarının da benzerini aynı soru karşısında FED başkanı Jerome Powell de daha öncesinde yapmıştı. Dün yapılan ve yaklaşık 4 saat süren toplantı sürecinde ise Gensler’a kripto paralar, sabit coin’ler, borsaların regülasyonları ve merkezi bulunmayan finans hakkında da sorular yöneltildi.

Gensler Görüşlerini Belirtti

Dün yapılan bu toplantı içerisinde de benzer sözleri tekrarlayan SEC başkanı, senatör Jim Himes’in kripto paraların nasıl regüle edilmesi gerektiği şeklindeki sorusuna da borsalar üzerinden yanıt verdi ve şunları söyledi:

“Borsaların gelip SEC’ye kaydolmaları lazım. Hatta merkeziyetsiz finans platformlarının da bunu yapması lazım. Burada, merkezi platformlar gibi saklama hizmeti olmasa da, merkezi bir protokol söz konusu. Bence kamu politikalarını en fazla şekilde uygulamamız gereken yerler buraları…”

“Bugün 125 milyar dolar değerde olan sabit coin’ler, casino’lardaki poker jetonlarına benziyor. Bu endüstri geçtiğimiz yılda tam 10 kat büyüdü. Ve bu büyüme devam ederse, sistematik bir risk oluşmaya başlayacak.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir