Bitcoin Ajandası

Kripto Piyasa Değeri 1 Trilyonu Aştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Piyasa Değeri 1 Trilyonu Aştı!

Kripto Piyasa Değeri 1 Trilyonu Aştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

CoinGecko tarafından elde edilen verilere göre totaldeki kripto piyasa değeri 1 trilyonu aşarak dikkatleri üzerine topladı.

Terra’nın yaşadığı çöküşten etkilenerek düşüş gösteren kripto para piyasası toplam işlem hacmi, FED tarafından yürütülen sıkı faiz politikası ve küresel ekonomik problemler gibi çeşitli nedenlerle yeşil renkli bir grafik oluşturmakta güçlük çekiyor. Ekim ayının ilk günlerinde 1 trilyon doların altına gerileyen kripto piyasa değeri, tekrar yükseliş yönünde bir ivme yakalamayı başardı.

Kripto Piyasa Değeri Yükseliş İvmesi Yakaladı

Kripto Piyasa Değeri Yükseliş İvmesi Yakaladı
Kripto Piyasa Değeri Yükseliş İvmesi Yakaladı

Sektörün en önemli kripto varlıkları Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), kripto para piyasa değeri artışına önemli katkılar sağladı.

Bitcoin, Bitstamp borsasında 13 Eylül’den beri en yüksek seviyesi olarak 20 bin 469 dolara ulaştı. Ethereum ve Ripple (XRP) gibi diğer önemli kripto varlıklar da yeşil renkli grafikler oluşturdu.

Ethereum Merge yükseltmesinin ardından bir miktar değer kaybetse de stabil bir grafik çiziyor. Ülkemizde en popüler olan kripto para birimlerinden Ethereum, son 24 saatlik zaman diliminde yüzde 2,1 oranında değer artışı kaydetti. Haftaya 1.200 dolar bandından giriş yapan bu varlık, yüzde 13,5’lik bir artış kaydederek 1.355 dolara ulaştı.

Bitcoin de Yükseliş Gösteren Varlıklar Arasında Yer Aldı

Diğer yandan Bitcoin ise uzun zamandır devam eden düşüş seyrinden sonra yönünü yukarı çevirdi. 20 bin dolar bandını yeniden aşan BTC, son 24 saatlik zaman diliminde yüzde 2,8 oranında değer kazandı.

Kripto para piyasalarında baskı oluşturan ABD Merkez Bankası faiz politikasının, peş peşe dördüncü defa 75 baz puan artırması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir