Bitcoin Ajandası

Kripto Piyasa Hacminde Büyük Gelişme: 1 Trilyonu Aştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Piyasa Hacminde Büyük Gelişme: 1 Trilyonu Aştı!

Kripto Piyasa Hacminde Büyük Gelişme: 1 Trilyonu Aştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto piyasalarında son zamanlarda hareketlilik izleniyor. Bir yandan küresel düzenleyiciler tarafından regülasyon açıklamaları yapılırken, diğer yandan piyasa grafiğinde yeşil mum sayısı hızlı bir artış gösteriyor. Üstelik elde edilen verilere göre piyasa hacminde ciddi bir artış yaşanarak 1 trilyonun üzerinde çıktığı gözlemlendi.

Bitcoin Yükselişiyle Piyasa Hacmi 1 Trilyonu Aştı

Bitcoin Yükselişiyle Piyasa Hacmi 1 Trilyonu Aştı
Bitcoin Yükselişiyle Piyasa Hacmi 1 Trilyonu Aştı

Özellikle Bitcoin tarafından uzun zamandır aşağı yönlü bir seyir izlenirken, son günlerde pozitif gelişmeler yaşanmaya başladı. 20 bin dolarda seyreden Bitcoin yukarı yönlü bir hamlede bulunarak 22 bin doları aştı. Altcoinler de bu yükselişten etkilenerek yönünü yukarıya çevirdi. Yaşanan bu gelişmeyle beraber kripto para piyasalarının hacmi 1 trilyonu aşmış oldu.

Kripto para piyasaları son zamanlarda son derece önemli ve kritik bir dönemden geçiyor. Küresel düzenleyiciler üzerindeki regülasyon baskısı her geçen gün artış gösterirken, önemli kuruluşların yatırımları da gelmeye devam ediyor. Bu aşamada düzenleyicilerin en büyük endişesi, bir düzenleyici arbitrajının gelişmesi. Buna karşın uzun zamandır yön belirleme konusunda problem yaşayan Bitcoin yönünü yukarıya çevirmiş durumda. Yaşanan bu olumlu gelişmeyle beraber 3 gün içerisinde piyasa hacminde yüzde 20 artış yaşandı. Bu durum kripto para piyasalarının hacminde yeniden 1 trilyonun üzerine çıkmasına fırsat tanımış oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir