Bitcoin Ajandası

Kripto Piyasaları ABD’deki O Toplantıyı Bekliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Piyasaları ABD’deki O Toplantıyı Bekliyor!

Kripto Piyasaları ABD’deki O Toplantıyı Bekliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto piyasaları, ABD’de bu ay içerisinde gerçekleştirilecek olan ve kripto regülasyonları açısından önemli olan iki finansal komitenin toplantısını bekliyor. 6 Haziran’da düzenlenecek olan Tarım Komitesi spot piyasalarda daha açık kurallar getirecek.

Kripto Piyasalarında Toplantının Sonucu Bekleniyor

Kripto Piyasalarında Toplantının Sonucu Bekleniyor
Kripto Piyasalarında Toplantının Sonucu Bekleniyor

ABD, kripto regülasyonları açısından dünyanın pek çok ülkesine göre geride kalırken, Kongre çatısı altında çalışan komitelerse kripto piyasaları için sorunlara çözüm arıyor. Önümüzdeki hafta ise piyasada bütün gözler ABD kongresi çatısı altında faaliyet gösteren Tarım Komitesi’nin toplantısına çevrilecek.

Genel olarak ülkedeki tarım faaliyetlerine odaklanan bu komitenin kripto para piyasalarıyla kuracağı bağlantı CFTC ile olan bağlantısından geçiyor. Bununla beraber komite, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) üzerinde direkt olarak bir denetim ve kontrol yetkisine sahip olmasıyla biliniyor. Bu nedenle finansal konularla direkt yetkili oluşumlardan biri olarak kabul ediliyor.

Diğer yandan Finansal Hizmetler Komitesi ise SEC üzerinde kontrol ve denetim yetkisi taşıyor.

Çok Önemli Bir Oturum Olacak

6 Haziran Salı günü komite “Dijital Varlıkların Geleceği: Dijital Varlıkların Spot Piyasalarında Dha Fazla Netlik Sağlamak” isimli bir oturumda bir araya gelecek. Kripto para piyasalarının bu oturumu yakından takip edeceği kesin gibi görünüyor. SEC ile davası neredeyse 1,5 yıldır devam eden Ripple’ın üst düzey yöneticilerinden Susan Friedman da sosyal medya hesabı üzerinde bu toplantının önemine dikkat çekti.

Friedman konuya ilişkin açıklamalarında 13 Haziran’da Finansal Komite’nin gerçekleştireceği toplantının önemli olduğunu, bununla beraber Tarım Komitesi toplantısının da en az onun. Kadar önemli olduğunu dile getirdi.

Hatırlanacağı üzere her iki komite, geçtiğimiz ayın başında “Dijital varlıkların geleceği: Dijital varlıklarda regülasyon boşluklarını doldurmak” isimli bir oturum daha gerçekleştirmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir