Bitcoin Ajandası

Kripto Piyasaları Fed Toplantısının Ardından 100 Milyar Dolar Kaybetti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Piyasaları Fed Toplantısının Ardından 100 Milyar Dolar Kaybetti!

Kripto Piyasaları Fed Toplantısının Ardından 100 Milyar Dolar Kaybetti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1740 0

Bitcoin’in yükselişi, Federal Rezerv’in bu yılda Mart ayı içerisinde faiz oranlarını artıracağının açıklanmasının ardından ortalama 39.000 dolara durduruldu. Aynı zamanda kripto piyasaları Fed toplantısının sonrasında kuzeye giden altcoinler de Bitcoin’e benzer şekilde düşüş yaşadı.

Kripto piyasaları Fed toplantısından öncesinde birincil kripto para birimi olan Bitcoin gün içerisinde 10.000 dolardan daha üst düzeyde düşüş altındayken ayın en düşük seviyesine yani 33.000 doların daha da altına düşüş yaşamış oldu. Geçen hafta görülen katliamdan sonra manzarası son 72 saat olarak izlendiğinde önemli ölçüde daha olumlu seyrediliyordu.

Kripto Piyasaları Fed Toplantısının Ardından Değer Kaybı Yaşadı!

Kripto Piyasaları Fed Toplantısının Ardından Değer Kaybı Yaşadı!
Kripto Piyasaları Fed Toplantısının Ardından Değer Kaybı Yaşadı!

Salı günü belirtilen duruma göre varlıklar bir gün içerisinde 4.000 dolar toparlanma yaşadı ve dün ise başka bir artış görerek 37.000 dolara kadar çıkardı. İşlem günü süresince Bitcoin tırmanma konusunda pes etmedi ve kabaca 39.000$ ile altı gün içerisinde en yüksek seviyeye ulaştı.

Durum yükseliş yaşanmış gibi görünse de Federal Rezerv’leri tarafından en son toplantı yaşanınca Merkez bankası faizlerde değişiklik yapılmayacağını açıkladı. Ancak Mart ayında da artırılacağını belirtti.

Bu durum BTC için saatler içinde 3.000 dolar üzerinde bir değer kaybına neden oldu. Kripto ve borsalarda oynaklık oluşunca şu an itibariyle de 36.000$’ı geri aldı. Ancak gün içerisinde hala ortalama %3,5 oranında düşüşle karşı karşıya kalındı. Bu nedenle piyasa değerinde 700 milyar doların biraz daha altında kalındı.

Altcoinler de Kırmızıda

Alternatif madeni paralara ise son 72 saat içerisinde yüksek uçuşla karşı karşıya kaldı. Ethereum 2.000 doların altında düşüş görürken son birkaç gün içerisinde 2.600 doların üstüne çıkmayı başardı. Bununla beraber piyasa genelinde geri çekilmeler ikinci en büyük kripto parayı 2.400’ün üzerine çıkardı.

Binance Coin (%-4), Ripple (%-3), Dogecoin (%-2.5), Shiba Inu (%-4) ve MATIC (%-2.5) benzer oranlarda düşüş gösterdi. Daha ciddi kayıplar Solana (-7%), Terra (-7%), Polkadot (-6%) ve Avalanche’dan (-7.55%) geliyor.

Yeşilde iyi olan Theta ve Theta Fuel’nin yanı sıra, kalan alt ve orta kapak altları da kırmızıda. Waves (-15%) paketin başında, ardından Quant (-14%), OKB (-11%), Celsius Network (-11%), Cosmos (-10%) ve Kusama (-10%) geliyor.

Kripto para piyasasında grafikleri rahat okuyabilmek için https://bitcoinajandasi.com/kripto-para-piyasalarinda-grafik-okumasi-nasil-yapilir/ yazımzıdan faydalanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir