Bitcoin Ajandası

Kripto Piyasası Yükselişte: Yüzlerce Milyon Dolar Tasfiye Edildi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Piyasası Yükselişte: Yüzlerce Milyon Dolar Tasfiye Edildi!

Kripto Piyasası Yükselişte: Yüzlerce Milyon Dolar Tasfiye Edildi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Kripto piyasası son zamanlarda yaşadığı yükselişle gündemde yer alıyor. Üstelik bununla beraber çoğunluğu short pozisyonu olmak üzere 786 milyon doların tasfiyesi de dikkatleri üzerine topluyor.

Dolar Düşüş Gösterirken Kripto Piyasası Yükselişe Geçti

Dolar Düşüş Gösterirken Kripto Piyasası Yükselişe Geçti
Dolar Düşüş Gösterirken Kripto Piyasası Yükselişe Geçti

Karamsar piyasadan kaynaklı olarak pozisyon alan yatırımcılar, kripto para birimlerinin yükseliş göstermesiyle beraber büyük ölçüde kayıp yaşadı. ABD dolarındaki yükselişin zayıflaması ve faiz artışlarında gevşeme beklentisi, BTC liderliğindeki yükseliş seyrini başlatmış oldu. Dün (Salı) başlayan yükseliş hareketi, bugün de devam ederek Bitcoin fiyatını 20.7 bin dolar seviyesine kadar çıkardı. Neredeyse bütün yatırımcılar ayı odaklı hareket etmesine rağmen boğa sinyalleri görülmeye başlandı.

ABD dolarında görülen gevşemeler sebebiyle kripto paralar harekete geçti. Üstelik bu durum, short pozisyona sahip olan yatırımcıların tasfiyesine yol açtı.

Dün itibariyle hareketlenen kripto piyasası, 687 milyon dolarlık tasfiyeye yol açtı. Diğer yandan hızlı işlem gerçekleştirmek isteyen yatırımcılar da 99 milyon dolarlık long tasfiye işlemi yapmak durumunda kaldı.

Coinbase Hisselerinin Artması Piyasada Etkisini Gösterdi

Bitcoin, 6 Ekim 2022 tarihinden bu yana ilk defa 20 bin dolar bandının üzerine çıktı. Bununla beraber Coinbase hisselerinin neredeyse yüzde 12’lik değer artışı kaydetmesi de kripto para piyasasına olumlu yönde etki gösterdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir