Bitcoin Ajandası

Kripto Piyasasında İlginç Gelişme! Seçimler İçin NFT Yayımlandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Piyasasında İlginç Gelişme! Seçimler İçin NFT Yayımlandı!

Kripto Piyasasında İlginç Gelişme! Seçimler İçin NFT Yayımlandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
41 0

Bu seçimlerde Z kuşağının dikkatini çekecek yeni bir gelişme yaşandı. Başkan adayı Yoon Suk-yeol genç seçmenlerini etkileyebilmek adına kampanyasına NFT ve kripto piyasasını ekledi.

Güney Kore’de gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçiminde muhafazakâr aday olarak tanınan Yoon Suk-yeol, seçim kampanyasında genç seçmenlerin dikkatini çekebilmek için yeni bir hamlede bulundu. Özellikle de kripto piyasasıyla ilgilenen Z kuşağı için önemli bir gelişme olan bu kampanyada, başkan adayı Suk-yeol kendi fotoğraf ve videolarından oluşan NFT’ler yayımladı.

Güney Koreli Başkan Adayı Kripto Piyasasında 22 Bini Aşkın NFT Yayımladı!

Güney Koreli Başkan Adayı Kripto Piyasasında 22 Bini Aşkın NFT Yayımladı!
Güney Koreli Başkan Adayı Kripto Piyasasında 22 Bini Aşkın NFT Yayımladı!

9 Mart Çarşamba günü Güney Kore’de gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimleriyla alakalı olarak kripto piyasasında ilginç bir gelişme yaşandı. Başkan adayı Yoon Suk-yeol seçimlere sayılı günler kala genç kesimden seçmenlerini etkileyebilmek adına NFT ve kripto para yayımladı. Seçim kampanyası kapsamında Güney Kore NFT Pazar yeri olarak bilinen CCCV’de yayımlanan bu NFT’lerin en az 4 bin adet olduğu biliniyor. Aergon blok zincirinde basılan bu NFT’lerin her binini değeri 50 bin Kore vonu olduğu ifade edilirken, ayrıca dolar bazındaki değerininse 40,78 dolar olduğu belirtildi.

Gallup Korea tarafından cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik anket düzenlendi. Anket verilerine göre başkan adayı Yoon Suk-yeol yüzde 39’la diğer adaylar arasında ön plana çıkıyor. Demokratik Parti adayı olan Lee Jea-myung ise yüzde 38’le Suk-yeol’u yakından takip ediyor.

Aday Lee Jea-myung da Benzer Bir Strateji Uygulamıştı!

Konuya ilişkin bir hatırlatmada bulunmak gerekirse, Yoon Suk-yeol’un rakibi Lee Jea-myung, seçim kampanyası dahilinde 20 ve 30’lu yaşlardaki seçmenlerini etkileyebilmek adına kripto piyasasında benzer bir strateji uygulamıştı. Şubat ayında gerçekleştirdiği bu kampanya ile dikkat çeken Lee, bağışçılarına hava yoluyla kendi NFT’lerini göndermişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir