Kripto Piyasasında Türev Hacminde Düşüş Göstergesi

Kripto Piyasasında Türev Hacminde Düşüş Göstergesi

Haberler
Mart 20, 2021 tarafından Esra Yılmaz
85
WorldCoinIndex Türevleri Raporunda, yılın bu haftaları için kripto para piyasasında ani fiyat artışları ve arkasında fiyatların düşmesi ile gösterilen bir dalgalanma oldu.
Kripto Piyasasında Türev Hacminde Düşüş Göstergesi

Bununla beraber direnç seviyeleri test edildi, piyasadaki boğa koşusu ise haza hızlanıyor gibi gözlemleniyor. BTC yoğun bir dalgalanma dönemini gördü fakat panik olmaya gerek yok. Haftanın başlarında BTC en yüksek seviyesi olan 61.632 dolar seviyesini gördü. Bunun olması ile birlikte traderlar kar elde edebilmek için aceleci davrandılar. Sonuç olarak Bitcoin gerilemeye başladı ve 53.421 dolar seviyesine indi. Kısa süre içinde toplayarak başka yükseliş trendini denedi ve 60.000 doları gördü. Şimdi ise, 58.232 dolar seviyelerinde işlem görüyor. TH 1.802 dolar, ADA 1.25 dolar, CHZ 0.7 dolar, LTC 202 dolar, XRP 0.46 dolar ve son olarak BNB 265 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Toplam kripto para birimi PD ise şu anda 1.65 trilyon dolar.

Kripto Piyasasında Türev Hacminde Düşüş Göstergesi1
Kripto Piyasasında Türev Hacminde Düşüş Göstergesi1

Türev Hacminin Analizi

İlk olarak, kripto para türevlerinde toplam hacim 110 milyardan dolar seviyesinden 95 milyar dolar seviyelerine düştü. Bu düşüşte, hacimlerin ayın sonuna doğru yükseldiği göz önüne alındığında, ay ortasında normal bir durum olduğu görünüyor. Kalıcı ticaret hacmi, geçen hafta olan 95 milyar doların altında 83.29 milyar dolar oldu. Vadeli işlem hacmi ise bir hafta önce olan 14.43 milyar dolar ve 11.79 milyar dolar arasında diye tahmin ediliyor. Opsiyon ticareti hacminde durum, geçen hafta 1.41 milyar dolar iken 830 milyon dolara kadar düştü.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle