Bitcoin Ajandası

Rusya - Ukrayna Çatışmasında Kripto Piyasasından 140 Milyar Dolar Kayboldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Rusya – Ukrayna Çatışmasında Kripto Piyasasından 140 Milyar Dolar Kayboldu!

Rusya – Ukrayna Çatışmasında Kripto Piyasasından 140 Milyar Dolar Kayboldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1692 0

Rusya – Ukrayna çatışmasında kripto piyasasından 140 milyar dolar kayboldu! Detaylara bitcoinajandasi.com olarak bakalım.

Rusya ve Ukrayna arasındaki artan çatışma kripto piyasasından, finansal piyasalara zarar vermeye devam ediyor ve kripto alanı da bir istisna değil. Bitcoin günde 3.000 dolar düşerken, çoğu altcoin 24 saat içinde çift haneli fiyat düşüşlerinden geçti.

Kripto Piyasasından Zarar! Bitcoin 36 Bin Dolara Düştü!

Kripto Piyasasından Zarar! Bitcoin 36 Bin Dolara Düştü!
Kripto Piyasasından Zarar! Bitcoin 36 Bin Dolara Düştü!

Bir haftadan kısa bir süre önce Bitcoin, ayılar piyasa üzerinde tam kontrol sahibi olmadan ve varlığı güçlü bir şekilde güneye doğru itmeye başlamadan önce 45.000 dolardan işlem gördü. Gıptayla bakılan 40.000 dolarlık çizgiye 5.000 dolar düştükten sonra, BTC bir süre orada kaldı ama sonunda hafta sonu bunun altına düştü.

2.000 $ düştükten sonra, Bitcoin dün kısa bir toparlanma başlattı ancak 39.500 $ civarında durduruldu. Ayılar onu 36.000 doların biraz üzerinde yeni bir üç haftanın en düşük seviyesine itmeden önce bir kez daha 37.500 dolara düştü ve yaklaşık 400 milyon dolar değerinde tasfiyeye yol açtı.

O zamandan beri birkaç yüz doları kurtarmasına rağmen, Bitcoin hala günlük ölçekte kırmızı renkte. Bu, Rusya ile Ukrayna arasındaki artan gerilimin ortasında geliyor. Bu yönden gelen son haberler, Rusya’nın doğu Ukrayna’daki isyancıların elindeki iki bölgeye, onları bağımsız devletler olarak tanıdıktan sonra askerler gönderdiğini bildirdi.

ABD ve AB, Başkan Putin’i ve yönetimini ağır yaptırımlarla tehdit etmeye devam ediyor, ancak henüz çok az veya hiç etkisi yok gibi görünüyor.

Altcoinler Ağır Bir Şekilde Kanıyor

Tipik olarak BTC zarar gördüğünde olduğu gibi, alternatifler daha da kötü bir durumda. Ethereum, %7’lik büyük bir düşüşün ardından yaklaşık 2.500 dolarlık yeni bir aylık en düşük seviyeye geriledi. Birkaç gün önce, ikinci en büyük kripto para birimi 3.200 doların üzerindeydi.

Binance Coin de benzer bir yüzde kaybetti ve şu anda 360 dolarda oturuyor. Ripple (%-13), Cardano (%-14), Solana (%-12.5), Polkadot (%-8.5), Avalanche (%-14.5), Dogecoin (%-9), daha da önemli fiyat kayıpları görülüyor. Shiba Inu (-11%), MATIC (-12%), CRO (-10%) ve diğerleri

Alt ve orta büyüklükteki altcoinlerde durum biraz benzer. Sonuç olarak, kripto para piyasa değeri dünden bu yana 140 milyar dolar ve bir haftadan kısa bir sürede 400 milyar dolar düştü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir