Bitcoin Ajandası

G20 Zirvesinde Kripto Regülasyonları Konuşulacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. G20 Zirvesinde Kripto Regülasyonları Konuşulacak!

G20 Zirvesinde Kripto Regülasyonları Konuşulacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, yakın zamanda gerçekleştireceği G20 Zirvesi başkanlığında kripto regülasyonlarının öncelikli konular arasında yer aldığını söyledi. Aynı zamanda borç problemi, uluslararası vergilendirme ve iklim finansmanı gibi konulardan da bahsedileceğini ekledi.

Hintli Bakan zirveyle alakalı olarak yapmış olduğu açıklamalarında, G20 Zirvesi’nde üye ülkelerin Rusya-Ukrayna arasındaki gerilim sebebiyle Batı tarafından uygulanan yaptırımların gıda ve güvenlik konusundaki etkilerinin de ele alınacağını ifade etti.

Kripto Regülasyonları Öncelikli Konular Arasında

Kripto Regülasyonları Öncelikli Konular Arasında
Kripto Regülasyonları Öncelikli Konular Arasında

Uluslararası vergilendirmenin ileri seviyeye taşınması gereken bir gündem olacağına dikkat çeken Hindistan Maliye Bakanı Sitharaman, küresel açıdan kripto regülasyonlarına ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Bakan ayrıca söz konusu açıklamalarında IMF ve OECD’nin (Ekonomik Kalkınma ve İş Örgütü) şimdiden sıkı bir çalışma başlattığını, bu sebeple onları da kripto para birimlerinin bütün ülkelerin katılımıyla nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda teşvik edeceklerini de söyledi.

Kripto Paraların Geleceği için bir Plan Yok

Bakan Nirmala Sitharaman kripto varlık sektörü geleceğinin hala bir bilinmez olduğuna da dikkat çekti. Bu varlıkların uyuşturucu ve terör finansmanı için kullanılma ihtimali olduğundan söz eden Sitharaman, ülkelerden hiçbirinin bu varlıkları kendi başına doğru bir şekilde düzenleyemeyeceğini de belirtti. Şimdiye kadar henüz bir plan oluşturulmadığını da dile getirdi.

Hindistan, 1 Aralık 2022 tarihinden 20 Kasım 2023 tarihine kadar yaklaşık olarak 1 yıl boyunca G20 Zirvesi başkanlığını üstlenmiş olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir