Bitcoin Ajandası

Ünlü Yöneticiye Göre Kripto Sigorta Sektöründe Pazar Büyük!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Yöneticiye Göre Kripto Sigorta Sektöründe Pazar Büyük!

Ünlü Yöneticiye Göre Kripto Sigorta Sektöründe Pazar Büyük!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Kripto sigorta sektöründe çalışan yöneticilerden birine göre 2022 yılında merkeziyetsiz finansta yaşanan 2 milyar dolar değerinde kayıp, sigorta sektörünün bu açıdan ne denli önemli olduğunu gösteriyor.

Elde edilen verilere göre kripto piyasalarındaki varlıkların yalnızca yüzde 1’i sigortalanmış durumda.

InsurAce’in CMO’su Dan Thomson konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında Thomson, kripto ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen totaldeki değer ve bu değerin sigorta dahilindeki yüzdesi arasında önemli bir eşitsizliğin söz konusu olduğunu ifade etti.

Kripto Sigorta Pazarının Potansiyeli Dikkat Çekiyor

Kripto Sigorta Pazarının Potansiyeli Dikkat Çekiyor
Kripto Sigorta Pazarının Potansiyeli Dikkat Çekiyor

DeFi sigortasının uyuyan bir dev olduğundan bahseden ünlü yönetici, bütün kripto varlıkların yüzde 1’inden ve DeFi varlıklarının yüzde 3’ündan azını kapsadığından hala potansiyel olarak pazarın büyük bir fırsat olabileceğini de ekledi.

Akıllı sözleşme güvenlik denetimlerin ciddi bir yatırım yapılmasına karşın, zincir üstü sigorta, akıllı sözleşmeden faydalanabilmesi ya da bir web3 protokolünün ön ucunun riske sokulması gibi için uygun bir çözüm olarak faaliyet gösteren bir sistem.

InsurAce Müşterilerine 12 Miyon Dolarlık Ödeme Yaptı

Thomson açıklamalarında, Terra’nın (LUNA) çöküşüyle beraber ortaya çıkan Terra USD sabitlemesi kripto sigortasının yatırımcıları ne şekilde koruyabileceğine ilişkin bir ders niteliğinde örnek gösterdiğini dile getirdi. InsurAce’in bu süreçten olumsuz olarak etkilenen 155 UST kurbanına 11.7 milyon dolar ödeme gerçekleştirdiğini de açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir