Bitcoin Ajandası

Kripto Şirketi Voyager O Teklifi Reddetti!    
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Şirketi Voyager O Teklifi Reddetti!    

Kripto Şirketi Voyager O Teklifi Reddetti!    

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Kripto şirketi Voyager Digital, ünlü borsa FTX ve Alameda şirketlerinin satın alma teklifini geri çevirdi. Konuyla alakalı olarak yapılan açıklamada Voyager tarafından müşterilerinin mağduriyetini gidermek için sunulan teklifte yanlış ve yanıltıcı ifadelerin yer aldığı ifade edildi.

Kripto Şirketi Voyager Kasıtlı Olarak İhlal Etti

Kripto Şirketi Voyager Kasıtlı Olarak İhlal Etti
Kripto Şirketi Voyager Kasıtlı Olarak İhlal Etti

Hukuk bürosu Kirkland & Ellis LLP tarafından iflas sürecine yönelik olarak önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Alameda ve FTX’in mahkeme yükümlülüklerini ihlal ettiği ifade edildi. İçeriğinde pek çok yanıltıcı ve yanlış ifadenin yer aldığı ve kamuya açıklanan bu teklifte FTX ve Alameda şirketlerinin hem iflas mahkemesine hem de borçlulara karşı yükümlülükleri ihlal ettiği belirtildi. Ayrıca Voyager’in süreci kasıtlı olarak ihlal etmesi nedeniyle her iki şirketin tüm haklarını saklı tuttuğu da ifade edildi.

Ünlü Yöneticiden Açıklama Geldi

Her iki şirketin üst düzey yöneticisi Sam Bankman-Fried’in cevabı gecikmedi. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bankman-Fried, sunulan teklifin Voyager müşterileri açısından yararlı olduğunu ve bu sayede müşterilerin sahip oldukları tüm fonları geri alma şansı sunulduğunu belirtti.

Hatırlanacağı üzere Voyager Digital’in iflas başvurusunda Alameda şirketinin kendisine borcu olduğu ortaya çıkmıştı. Buna göre Alameda şirketi, esasında kurtarmak istediği şirkete yüklü miktarda borçlu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir