Bitcoin Ajandası

Kripto Ticaret Hacmi O Bölgede Artış Gösteriyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Ticaret Hacmi O Bölgede Artış Gösteriyor!

Kripto Ticaret Hacmi O Bölgede Artış Gösteriyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Asya bölgesi kripto para piyasaları açısından yeni bir merkez haline dönüşürken, Avrupa ve ABD’de kripto ticaret hacmi gerileme gösteriyor.

Yayımlanan bir rapora göre Avrupa ve ABD’deki ticaret hacminde düşüş yaşanırken, Asya bölgesinde artış yaşanıyor. Ticaret hacimleri doğrultusunda hazırlanan bu raporda, son olayların da etkisi olduğu gözlemleniyor.

Kripto Ticaret Hacmi Asya Bölgesinde Artışta

Kripto Ticaret Hacmi Asya Bölgesinde Artışta
Kripto Ticaret Hacmi Asya Bölgesinde Artışta

Japonya, Singapur, Hong Kong ve Güney Kore gibi ülkeler, yeni rejimler, minimum ölçüdeki belirsizliklerle beraber kripto yatırımcılarının ve pazar yerlerinin dikkatini çekiyor. Konuyla alakalı olarak bir analiz şirketi tarafından elde edilen verilere göre, Bitcoin ticareti daha çok Asya saatlerinde artış gösterirken, Avrupa ve ABD saatlerinde düşüş gözlemleniyor.

Kripto ticaret hacminin Asya’da yükselişe geçmesinin nedeni olarak kurumsallar açısından daha az belirsizlik olması gösteriliyor.

ABD’deki belirsizlikler, Asya’nın dijital varlık ticareti konusunda bir tür merkez haline gelmesi için zemin hazırlıyor. Ağırlıklı olarak Çin’de kripto ticaretinin yasaklanması ve Hindistan’da sert vergilendirmenin azalmasına karşın bu değişim gündeme gelebiliyor.

Asya-Pasifik ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika satış başkanı olarak görev yapan Chuan Jin “CJ” Fong, konuyla alakalı olarak bazı değerlendirmelerde bulundu. Asya’nın yeni yatırımcılar açısından büyük bir Pazar olduğundan bahseden başkan, ticaretin ABD ve Avrupa’dan Asya’ya doğru kayabileceğini de aktardı.

Söz konusu olan bu eğilim, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kısıtlamaları getirmesinden önce başlamıştı. Komisyon, Binance, Gemini, Huobi Global ve Coinbase gibi kripto borsalarına dava açmış, birçok kripto varlığı menkul kıymet olarak tanımlamıştı. Bu durum varlık satışlarını artırmıştı.

Avrupa’da kripto düzenlemeleri ilerleme kaydederken, AB kapsamında Kripto Varlık Piyasaları rejimi önümüzdeki yıl yürürlüğe girecek. Birleşik Krallık ise kendi kurallarını oluşturarak sektörün ilgi gören faaliyetlerine daha sıkı düzenleme yapılacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir