Bitcoin Ajandası

Kripto Ticaret Platformu İngiltere Pazarına Giriş Yapıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Ticaret Platformu İngiltere Pazarına Giriş Yapıyor!

Kripto Ticaret Platformu İngiltere Pazarına Giriş Yapıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto Ticaret Platformu Radikal Bir Adım Attı

Birleşik Krallık merkezli bir kripto varlık uygulaması olarak bilinen Ziglu, dünyaca ünlü kripto ticaret platformu Robinhood tarafından satın alındı. Bu sayede İngiltereli kullanıcılar Ziglu üzerinden 10’dan fazla kripto birimine erişim sağlayabilecek. Ayrıca bu kripto para birimleri üzerinden kazanç sağlayabilecek, banka ya da kredi kartlarıyla ödeme yapabilecek ve belirli sınırlar çerçevesinde kripto para aktarımı sağlayabilme şansı elde edebilecek.

Kripto Ticaret Platformu Radikal Bir Adım Attı
Kripto Ticaret Platformu Radikal Bir Adım Attı

Bu Kez İngiltere Pazarına Girebilecek

Robinhood’un bu hamlesi, İngiltere pazarına girmek üzere atılan ilk adım değil. 2019 yılının başında da bu pazara girebilmek için adım atan Robinhood, geri çekilme kararı almıştı. Bu kararın en önemli nedeniyse 2020 yılında kendi ana pazarına odaklanma fikrinin ağır basmış olması olarak gösterildi.

Kripto para ticaret platformu Robinhood’un 2021 yılın son çeyreğinde aylık faal kullanıcı sayısında ciddi bir gerileme yaşandığı gözlemlendi. Buna göre 18,9 milyon civarında olan kullanıcı sayısı 17,3 milyona kadar gerilerken, bu durum platform açısından bir değer kaybı olarak değerlendirildi. Robinhood’un Ziglu’yu satın alarak daha geniş pazarlarda yer alma adımının kullanıcı sayısını yeniden artırabileceği düşünülüyor.

Ziglu FCA Onayı Alan Üçüncü İsim

Diğer yandan kripto varlık uygulaması Ziglu, Birleşik Krallık’ta kripto para hizmeti sunabilmek adına Mali Davranış Otoritesi’nden (FCA) onay alan ilk üç firmadan biri olarak bilinmektedir. Bu durumun yine Robinhood’u olumlu yönde etkileyecek bir gelişme olabileceği de piyasalarda beklenen bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir