Bitcoin Ajandası

O Transfer Devi Kripto Ticareti Hizmetine Başlayacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Transfer Devi Kripto Ticareti Hizmetine Başlayacak!

O Transfer Devi Kripto Ticareti Hizmetine Başlayacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Küresel anlamda dünyanın en önemli para transfer şirketlerinden biri olan MoneyGram, kullanıcılarına kripto ticareti konusunda yeni bir hizmet vereceğini duyurdu. Konuyla alakalı olarak açıklama yapan şirket yetkilileri, mobil uygulamaya “Kripto Yatırım Araçları” özelliğinin eklendiğini, bu sayede kullanıcılarının kripto para alım ve satım yapabileceğini, aynı zamanda varlıklarını da saklayabileceğini belirtti.

Birçok Eyalet Kripto Ticaretine Başladı

Birçok Eyalet Kripto Ticaretine Başladı
Birçok Eyalet Kripto Ticaretine Başladı

Şirket yetkilileri tarafından yapılan bu açıklamada, söz konusu özelliğin pek çok farklı ABD eyaletinde kullanılmaya başlandığı ifade edildi. Üstelik kripto para yatırımcılarının MoneyGram üzerinden artık Bitcoin, Ethereum ve Litecoin alıp satabileceği de belirtildi.

Dev para transfer şirketi tarafından yapılan bu hamle, yakın bir geçmişte USDC kullanarak yerel para birimleri aracılığıyla ödeme yapmayı ve ödemeleri gerçekleştirebilmek adına Stellar ile iş ortaklığına imza atan şirketin, kripto paralarla alakalı daha önce attığı adımların ardından gerçekleşti. Bununla beraber MoneyGram, kripto işlem araçları sunan kripto para borsası ve altyapı sağlayıcısı Coinme’de küçük bir hisseye sahip. Bu kapsamda kripto ticareti, şirketin kripto borsası Coinme ve hali hazırdaki ortaklığı vasıtasıyla gerçekleşecek.

Dünyaca ünlü para transfer şirketi MoneyGram, daha önce birçok kez kripto paralarla alakalı bir adım atmış fakat hiçbir istediği şekilde sonuç vermemişti. Diğer yandan şirket, 2021 yılı Mart döneminde SEC tarafından açılan dava sebebiyle Ripple ile olan iş ortaklığını sona erdirmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir