Bitcoin Ajandası

Kripto Türev Devi FTX Merkezini Bahamalar’a Taşıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Türev Devi FTX, Merkezini Bahamalar’a Taşıyor!

Kripto Türev Devi FTX, Merkezini Bahamalar’a Taşıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Pazartesi gününden itibaren şirket, kuruluşu olan kripto türev devi FTX Digital Markets’i Bahamalar’da regülatör onayı verildi. Buradaki şirketini de Alameda Research’in eski OTC müdürü Ryan Salame’nin atandığını açıklamıştı.

Kripto türev devi FTX içinden kaynakların ABD medyasına verdiği demeçlerine göre bilgiler edinildi. Bu bilgilere göre FTX’in kritik operasyonları, aynı zamanla da Bahamalar’a taşınacağı bildirildi. Hong Kong ofisinde de aktiflik olacak ve şu an için kritik operasyonları da buradan sürdürülecek.

Kripto Türev Devi FTX

Kripto Türev Devi FTX
Kripto Türev Devi FTX

Söz konusu karar üzerinden Hong Kong, gelecek üzerinde de bu faaliyetleri sekteye uğratmada yasal belirsizlikler görüyor. Bir bölgeye de dönüşebilecek olan endişe ile alındığı da değerlendiriliyor. Özellikle de Çin hükümeti üzerinden kripto para sektörüne dönük baskıcı tutumları artırarak devam ettirebileceği kaygıların büyümesine neden oluyor. Diğer yandan Bahamalar ise kripto para şirketlerinde halihazırda yasal çerçevelere sahip ülke olarak öne çıkıyor.

FTX CEO’sundan Bahamalar’a Övgü

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ise bugün kişisel anlamda da Twitter hesapları üzerinden yapılan açıklamalarda Bahamalar üzerinden kripto para sektöründe kapsamlı olarak bir çerçeveye sahip birkaç ülkeden biri olduğunu bildirdiler. FTX’in merkezinden taşıma sürecini bulundurduğunu bildirdi. Ayrıca, ülke içerisinde Kovid-19 virüsü üzerinden güvenli olunan ve karantina uygulamadığını da ifade etti.

Sponsorluk Anlaşmaları Ses Getirdi

FTX, son dönemlerde yapılan sponsorluk üzerinden anlaşmalar üzerine sıkı sık gündem de oldu. Son olarak da Formula 1 üzerinden güçlü ekiplerde Mercedes ile sponsorluk anlaşmasında imza yapılan şirket üzerinden daha önce de Miami Heat salonunun isim hakkını almıştı.

Kripto türev alanlarında da en büyük borsa araçlarından biri olan FTX, geçilen her dönemlerde ay üzerinden 18 milyar dolar değerleme ile 900 milyon dolar yatırım almıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir