Bitcoin Ajandası

Kripto Varlık Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin Bakiyesi Düşmeye Devam Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Varlık Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin Bakiyesi Düşmeye Devam Ediyor!

Kripto Varlık Alım Satım Platformlarındaki Bitcoin Bakiyesi Düşmeye Devam Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Kripto analistlerinden Lark Davis, dün yaşanan kripto alım satım platformlarında yer alan düşüşünün kapsamında önemli bir zincir üstü veri olan kripto varlık platformlarında meydana çıkan Bitcoin bakiyesine dikkat çekti.

Glassnode verilerinden faydalanarak ilerleme kaydeden Davis, metrik için sürekli olarak düşüş halinde olduğunu dile getirdi ve yeni bir düşük seviye daha kaydettiğini ortaya koydu. Bu metrikte ise kripto varlık alım satım platformlarında Bitcoin için en önemli zincir üstü verilerden biri olarak kabul ediliyor.

Kripto Varlık Alım Satım Platformlarındaki Değişiklik!

Kripto Varlık Alım Satım Platformlarındaki Değişiklik!
Kripto Varlık Alım Satım Platformlarındaki Değişiklik!

Analist tarafından paylaşılan bu bilgiye göre grafikte, metriklerin Mayıs 2020’de yer alan Bitcoin yarılanmasından bu yana düşüş trendinde olduğu görülmeye devam ediyor. Metrik ise hemen hemen 2021 yılında 3. Çeyreğin başlarında bazı sahipler içerisinde ödüllerini nakde çevirmeye karar vermesinin ardından yükseliş görmüştü. Ancak genel anlamda ise Mayıs 2020’den bu yana düşüş görmeye devam etti.

Şu an için ise platformlarda bulunan bakiyeler, 2019’un başlarından itibaren önemli ölçülerde düşük bir seviyede yer alırken diğer bir deyişle, neredeyse 40 ay içinde ilk kez, platformlardaki Bitcoin bakiyesi 2.5 milyon BTC’nin altına düştü.

Bu Ne Anlama Geliyor?

Davis, bu önemli metrik üzerinden yaptığı yorumunu da paylaşarak durumu aydınlattı. Bilindiği gibi metrik, yükselişlerinin yanlısı bir göstergede de kabul edilirken analist de benzer bir yorumda bulundu. Bunun üzerine de gelecek hakkında umutlu olduğunu dile getirdi.

Bitcoin dün, yeni bir koronavirüs varyantına ilişkin endişelerle karşı karşıya kalan Çin’den gelen olumsuz haber akışına göre ve Fed’in tapering’i hızlandırması gibi bir dizi haber ile %7’lik bir düşüş yaşadı. Ardından Bitcoin 53.600 dolar seviyesine kadar gerileme gördü ve yayın saati itibariyle ise 54.856 dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir