Bitcoin Ajandası

Kripto Varlık Platformu Gemini 7 Milyar Dolar Değerleme Elde Etmek İstiyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Varlık Platformu Gemini 7 Milyar Dolar Değerleme Elde Etmek İstiyor!

Kripto Varlık Platformu Gemini 7 Milyar Dolar Değerleme Elde Etmek İstiyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Winklevoss ikizlerinin liderlik ettiği New York merkezi olan kripto varlık platformu Gemini, yakın zamanda bir açıklama yaparak bu yoruma göre yaklaşık 7 milyar dolarlık bir değerleme elde etmek istenildiği belirtildi.

Bilinen anonim kaynaklar üzerinden alıntı gerçekleştiren Bloomberg haberine göre, kripto varlık platformu Gemini ,400 milyon dolarlık bir finansman turu düzenlemede planlama yaparken henüz üzerinde anlaşmaya varılmadığı için toplamda oluşan miktarın değişebileceğini bildirdi.

Kripto Varlık Platformu Gemini 7 Milyar Dolar Değerleme

Kripto Varlık Platformu Gemini 7 Milyar Dolar Değerleme
Kripto Varlık Platformu Gemini 7 Milyar Dolar Değerleme

Gemini, geçmiş zaman içerisinde birkaç ay içinde toplu olarak milyarlarca dolarlık fon sağlama ile diğer kripto şirketlerine katılım gerçekleştireceğini bildirdi. 17 Kasım tarihinde Ethereum geliştiricilerinden biri olan ConsenSys, 200 milyon dolar topladığını duyurdu. Sonrasında bu değerlemesini 3.2 milyar dolara kadar çıkardı.

Kripto borsası FTX, rekor kırma noktasında 900 milyon dolarlık finansman turunu Ağustos ayı içerisinde tamamladı. Ardından Ekim ayı içerisinde de 400 daha topladı ve şu an da değeri 25 milyar dolar.

ABD’nin En Büyük Borsası Olan Coinbase

ABD’nin en büyük borsası olarak işlemleri gerçekleştiren Coinbase, Nisan ortalarında doğrudan bir listeleme yoluyla halka açılış gösterildi. Kısa bir süre için 100 milyar dolardan daha üst sıralarda bir piyasa değerine ulaştı.

Ocak ayı içerisinde de Gemini’nin kurucu ortağı olan Cameron Winklevoss, Bloomberg’e borsa üzerinden halka arz yapmayı planladığını söyleyerek bir başka büyük kripto para borsası olan Kraken de 2022’de halka açılmayı düşüneceği de belirtildi. Çok sayıda çıkan habere göre ise şirket 20 milyar dolara kadar bir değerleme istediğini açıkladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir