Bitcoin Ajandası

Kripto Varlıklar Dolandırıcılığı Kolaylaştırıyor mu? Dogecoin Kurucusundan Dikkat Çeken Açıklamalar!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Varlıklar Dolandırıcılığı Kolaylaştırıyor mu? Dogecoin Kurucusundan Dikkat Çeken Açıklamalar!

Kripto Varlıklar Dolandırıcılığı Kolaylaştırıyor mu? Dogecoin Kurucusundan Dikkat Çeken Açıklamalar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
3 0

Dogecoin kurucu ortaklarından biri olan Jackson Palmer, yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajında kripto varlıkların dolandırıcılık faaliyetlerini kolaylaştırdığından bahsetti. Palmer’e göre hükümetin kontrolü dışındaki kripto piyasaları geri dönüşü olmayan işlemler sebebiyle dolandırıcılara büyük kolaylık sağlayabiliyor. Fakat Avustralyalı yazılım geliştiricisi açıklamasında kriptonun bir kendisinin basit bir aldatmaca olduğunu iddia edecek söylemlerde bulunmadı.

Kripto Varlıklar Siber Suçları Kolaylaştırıyor

Kripto Varlıklar Siber Suçları Kolaylaştırıyor
Kripto Varlıklar Siber Suçları Kolaylaştırıyor

Sektörün en popüler meme coinlerinden DOGE’un kurucusu olarak tanınan Palmer, başta hükümet tarafından denetlemeyen ve kontrol dışı olan kripto para sektörleri olmak üzere bu gibi piyasalarda siber suçların daha kolay hale gelebildiğinden bahsetti.

Söz konusu röportajında Dogecoin aracılığıyla zengin olmamış olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Palmer, birçok yatırımcının para kaybettiği gerçeğinden bihaber olan zenginlerin pembe gözlük taktığını söyledi. Hatırlanacağı üzere daha önce pek çok kez Elon Musk’la yaşadığı münakaşalarla gündeme gelen yazılım geliştiricisi, Musk’ı dolandırıcılıkla suçlamıştı.

Dogecoin kurucu ortaklarından Jackson Palmer açıklamalarında son olarak herkesin bir fiyat değeri olduğunu söyledi. Üstelik bu iddialarıyla kripto para birimlerini ve ticaret platformlarının tanıtımını gerçekleştiren ünlü isimlere işaret etti.

Yatırımcılar hisse senedi gibi varlıklarla ciddi oranda para kaybetme eğilimi gösterirken, yazılım geliştiricisi bu türden piyasaların sıkı bir şekilde düzenlendiğine dikkat çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir