Bitcoin Ajandası

Avustralya’da Ev Almak İsteyenler Kripto Varlıklarla Ödeme Yapabilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Avustralya’da Ev Almak İsteyenler Kripto Varlıklarla Ödeme Yapabilir!

Avustralya’da Ev Almak İsteyenler Kripto Varlıklarla Ödeme Yapabilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Avustralyalı müzayede evi Lloyds Auctions Australia, çevrimiçi müzayedeleri gerçekleştirirken gayrimenkul alımları için kripto varlıklarla ödeme yapılacağını ve Bitcoin’i kabul edeceğini açıkladı. Artık Avustralyalılar kripto para kullanarak bir ev sahibi olabilecekler.

Covid-19 salgınının üzerine tüm dünyada olduğu gibi Avustralya’da da yüz yüze emlak alışverişleri olumsuz olarak etki gördü. Bu kapsama göre müzayede evi Lloyds, potansiyel alıcılar için çevrimiçi müzayedeler ve mülklerin dijital incelemeleri de dahil olmak üzere satışlara katılmaya devam etmelerini sağlamak adına dijital alternatifler aramaya başladı ve kripto varlıklar üzerinden ödemeyi gündeme getirdi.

Kripto Varlıklarla Ödeme Yapabilir!

Kripto Varlıklarla Ödeme Yapabilir!
Kripto Varlıklarla Ödeme Yapabilir!

Bu alternatifler üzerinden kripto varlıklarla yapılan ödemeler de dahil ediliyor. Ay sonuna kadar devam eden açık artırmalar ilk defa geçen hafta başladı ve Lloyds, çevrimiçi format üzerinden bir ödeme yöntemi üzerinden kripto varlığa şimdiden büyük ilgi olduğunu gösteriyor.

Lloyds Auctioneers and Valuers CEO’su Lee Hames yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanımı, kripto para birimini çevreleyen güven güçlendikçe satın almalarda daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu, platformumuzu mülk satın almakla ilgilenmeyen yepyeni bir kitleye açıyor.”

Kripto Para ile Gayrimenkul Satışı

Lloyds, bu yılın başlarında kripto para birimlerini kabul etmeye başlamıştı. Bunun üzerine Bitcoin ile ödeme yapılan 100.000 Avustralya Doları (76.000 ABD Doları) değerinde bir karavan satışı gerçekleşti.

Kripto para ile gayrimenkul için şimdiye kadar ödemeye alınan en yüksek fiyat, ismi belli olmayan bir alıcının Miami içerisinde bir mülk için açıklanmayan bir kripto para birimi üzerinden 22,5 milyon ABD doları ödeme alması oldu. Satış aynı zamanda da şehrin en yüksek metrekare başına fiyat rekorunu da kırmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir