Bitcoin Ajandası

KuCoin Token Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT/Token
  4. »
  5. KuCoin Token Nedir?

KuCoin Token Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

KuCoin, 2020 yılından bu yana yaşadığı hacklenme vakalarında kullanıcılara karşı hissettirmeden çözmeyi başardı. Yaşanılan bu olumsuz durumlardan kurtulmayı başaran ve şu an çok daha güvenilir bir platform olabilir. En son hack saldırısına rağmen oldukça güvenilir bir borsa olarak hala çok fazla insan tarafından tercih edilmeye devam etmektedir. Bu konuda KuCoin’de her ne kadar hack durumu yaşanacak olsa da kullanıcıların paraları asla kaybolmayacaktır. Bu yüzden bu borsaya katılım sağlamada güvenilebilir bir platform olarak izlenim kazanmıştır.

KuCoin Token Nedir?
KuCoin Token Nedir?

Kullanmaya başlayacak olan kişilerin direkt olarak yapması gereken bu borsa hakkında her şeyi öğrenmektir. Öncesinde bahsedilen sordukları sorulardan birisi de KuCoin kimindir sorusudur. Hem kurucusu hem de CEO’su Micheal Gan’dır ve borsanın kurulum tarihi 2017’dir.

KuCoin Shares Nasıl Çalışır?

KCS token’ları bulunan yatırımcılar borsanın kendi kazandığı günlük kazanç üzerinden pay sahibi olmaktadır. Kullanıcıların payına düşen kazançlar sahip olduğu token sayısına göre artış gösterirken şu anda platformu kullanıcılara karşı işlem ücreti olarak aldığı token’larından %50’sini bonus olarak kullanıcılara geri dağıtma işlemini yapar. Whitepaper’ına açıklamalarına göre verilen oranlarda zaman içinde %15’e düşüş yaşatabilir ancak borsanın başarısı yükseldikçe kullanıcıların aldığı bonus da zamanla artış görebilir. Yatırımcılar kendilerine ait olan paylarını borsası üzerinden işlem gören herhangi bir Kripto para cinsinden alabilme imkanına sahiptir. Paylar kullanıcılara her gün belirli bir saatte dağıtılıyor.

KuCoin Shares Nasıl Çalışır?
KuCoin Shares Nasıl Çalışır?

Bir taraftan da borsa ekibi, platformu her koşulda merkezsiz hale getirmek için hızla çalışmaya devam etmektedir. 2019 yılında yaşanan geliştirmelerin her geçen gün hızla tamamlanması da beklenen süreçte hız kazanmaktadır. Geliştiricileri platformun çok yüksek güvenlikli olduğunu öne sürerken şirketin yaşayabileceği aksiliklere karşı önlemler 2 farklı ülkede 3 merkez bulundurularak üstesinden gelinmeye çalışılmaktadır.

KuCoin’e Nasıl Üye Olunur?

KuCoin’e Nasıl Üye Olunur?
Nasıl Üye Olunur?

Bitcoin konusunda ilk defa adım atan insanların ilk tercihlerinden birisi olur. Aslında burada birçok insan tarafından kullanılmaya başlanılmış olup dünya genelinde oldukça yaygın ve güvenilir platform düzenini kurmuştur. İlk adımı atacak olan yatırımcıların akılarında oluşan soruların cevabı içeriğinde bulunmaktadır. Bu soruların arasında bu sefer de nasıl üye olunur sorusu oluşmaktadır. Üye olmak için takip edilmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

İlk olarak, kayıt sayfasına gidilerek, ekranda karşılaşılan form doldurulmalıdır. Bu formda email butonunu seçilerek, email adresinizi yazıldıktan sonra “send code” butonuna tıklama yapılmalıdır.  Kayıt yapa kişiye gelen bir kod olacaktır. Bu kodu ”email verification code” kısmına girerek şifreyi belirleyerek anlaşmayı onayladıktan sonra da ”sign up” butonuna tıklanmalıdır. Bu aşamalar gerçekleştikten sonra hesap kullanıma açılır ve hesap açıldıktan sonra “deposit” butonuna tıklamanın sonrasında coin yatırımı süreci başlatılabilir.

KuCoin Shares Nereden Alınır?

KuCoin Shares Nereden Alınır?
KuCoin Shares Nereden Alınır?

KCS ilk defa piyasaya sürüldüğü dönemlerinde 0,69 dolardan işlem görürken 2018 Ocak ayında kullanım oranının artmasıyla fiyatı 20 dolar seviyelerine kadar çıkmıştır. Tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşarak 20 dolara çıkışının ardından KCS, 3 dolara kadar gerileme yaşamıştır. Mart ayından bu yana 2-3 dolar seviyeleri arasında bir sürece girmiştir. KCS token’ları kendi Kripto para borsasından garanti altına alınmaktadır.

KuCoin Yasal Mı?

Platformu içinde bilirkişi olarak bulunan ya da yeni katılacak insanların akıllarında birden fazla soru her zaman oluşmaktadır. Normal zamanda dünya genelinde yaygınca kullanılan KuCoin geçmişte yaşadığı olumsuz birkaç hack ve cezadan dolayı akıllarda olumsuz soruları meydana getirmektedir. Sorulan sorulardan birisi yasal mı olmuştur sorusudur. KuCoin, bu durumda diğer borsalarla kıyaslandığında herhangi bir düzenleyici altına girmez ve dolayısıyla yasadışı olduğu da söylenemez. Ancak yasal bir tescil de bu konuya dair henüz bulunamamıştır.

KuCoin Para Çekme

Platformuna katılmak isteyen ticari insanlar tarafından da son dönemlerde giderek artış göstermektedir. Katılım gösteren kişilerin merak ettiği şeylerden birisi de para çekme konusunda nasıl bir süreçten geçilmesi gerektiğidir. Para çekme durumu belirli adımlar izlendiği takdirde oldukça basit bir süreçtir.

İlk önce hesabından başka borsalara ya da kullanıcılara ait Kripto para cüzdanlarına Kripto para çekmek için “çekme” sayfasına gidilmelidir.

Ardından çekme sayfasında çekmek istenilen miktarda Kripto para seçilmelidir, sonrasında coin’de çekilmek istenilen adres ve miktar girilmelidir.

KuCoin TL Çekme

Kullanmaya yeni karar verip başlangıç aşamasında olan kişilerin, hakkında merak ettikleri soruların cevaplarından biri de KuCoin TL çekme konusudur. Fakat Türkiye çevresinde bu kadar yaygınlaşan borsanın TL işlem çiftleri bulunmamaktadır. Ekstra bir durum olan konu ise TL yatırmanın mümkün olmamasıdır. Sadece banka/kredi kartı kullanılır ve TL ile Kripto para alınabilir.

Bu işlemi yaparken de kur farkı ile kesilecek komisyon hakkında iyi değerlendirme yapılıp buna göre hareket edilmelidir. Eğer ki Kripto para TL’ye çevirmede kullanılırsa ilk önce Kripto parayı Türkiye’deki borsalara göndermek gerekir. Ardından Türkiye’de kullanılan borsada aktarılan Kripto para TL için satılarak banka hesabına çekilebilmektedir.

KuCoin – Binance Transfer Süresi Ne Kadar?

KuCoin – Binance Transfer Süresi Ne Kadar?
KuCoin – Binance Transfer Süresi Ne Kadar?

Coinlerini transfer etmek isteyen yeni kullanıcılar mevcuttur. Bu transfer için genelde Binance kullanılmaktadır. Binance kullanarak transfer yapmak istenilirse, bunu BTC dışında bir şekilde yapmanız önerilmektedir. Bunun sebebi ise BTC yoğunluğundan kaynaklanan transfer süresine yansıması durrumun engellenmesidir. Para KuCoin’den çekilip Binance’e transfer edildiğinde bu çekim işlemleri 30 dakika içerisinde gerçekleşir. Ancak bu durum Kriptoya bağlı olarak da değişiklik göstermektedir. Çünkü Binance’de ortalama bekleme süresi tam olarak 1 saat ile 1 gün arasında değişmektedir.

KuCoin Avantajları

Avantajları arasında belki de en cazip gelen kısım kimliği belirsiz yani anonim olarak ticaret yapılmasına izin veren ilk borsa olmasıdır. Aynı zamanda üstün güvenlik sistemi ile oldukça gizlilik imkanı sunmaktadır.

KuCoin Dezavantajları

Kripto kullanımına yeni başlayacak insanlar KuCoin’i tercih etmektedir, ancak dezavantaj olarak ticaret kapasitesinin düşük olması, bazı zamanlarda teknik sorunlar yaşanması ve 2020 yılında hacklenmesi örnek olarak verilebilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir