Bitcoin Ajandası

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kurumsal Yatırımcılar Belli Altcoin’lerden Kaynaklı Çıkıyor!

Kurumsal Yatırımcılar Belli Altcoin’lerden Kaynaklı Çıkıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
23 0

Mayıs ortalarından itibaren kurumsal yatırımcılar için olumsuz hava hakim olmaya devam ederken haftalık net çıkışlardan elde edilen verilere göre şu anda toplam 313 milyon doları bulunuyor.

Yönetim altında bulunan toplam varlıklar üzerinden (AUM) %0,8’ini temsil ederken dijital varlık fonları üzerinde toplam çıkışlar var. AUM yüzdesi olarak çıkışlar için genel anlamda toplam %4,9 olduğu 2018’in başlarında olumsuz duygulara kıyasla küçük kalmaya yönelim oluyor.

Kurumsal Yatırımcılar için Kripto Para Fonlarından Net Çıkışlar

Yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum’a odaklanırken fonları da işin içine alarak dijital varlıklardan da ürünler elde ediliyor. Bu durum içinde olumsuz bir duygu dalgası ise kripto para birimleri üzerinde baskı oluştururken kripto para fonlarından net çıkışlar da 25 Haziran’da sonlanan haftada 44 milyon doları buldu. Ayrıca art arda dördüncü itfa haftasını işaret etti.

Çok varlıklı dijital yatırım ürünleri geçen hafta 6 milyon dolarlık giriş gördü ve bu da yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum’un ötesinde kripto para birimleri arasında çeşitlilik arayışında olduğunu gösteriyor.

Kurumsal Yatırımcıların Sayısında Artış

Kripto para birimleri içerisinde çeşitlilik fazla olunca aynı zamanda kurumsal yatırımcılarda da alana daha fazla girmesi anlamına geliyor.

Alanda yaşanan büyüme için bir mihenk taşı olarak kabul edilen kurumsal yatırımcılarda sayıların artışı önümüzdeki dönemler içerisinde daha fazla olması bekleniyor. Bu durum içinde artık biraz olumsuz duygularda da azalmaya bağlı olduğu belirtiliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir