Bitcoin Ajandası

Lamborghini NFT Paylaşımını Uzay Araştırmaları ile Bağlantılı Başlatacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Lamborghini NFT Paylaşımını Uzay Araştırmaları ile Bağlantılı Başlatacak!

Lamborghini NFT Paylaşımını Uzay Araştırmaları ile Bağlantılı Başlatacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

İtalya merkezli lüks otomobil üreticisi Lamborghini NFT paylaşımını uzay araştırmalarıyla bağlantılı koleksiyon olarak piyasaya sürüyor ve Lamborghini resmi web sayfası üzerinden NFT koleksiyonunu duyurusunda da bulundu.

2019 yılında Lamborghini, araştırma gerçekleştirmek için Uluslararası Uzay İstasyonuna bir parça karbon fiber kompozit gönderimi uygulamıştı. Şimdi, malzemelerde uzay yolculuğundan Lamborghini’ye geri dönüş yapıldı ve uzay anahtarı olarak isimlendirilen beş fiziksel parçaya dönüşecek. Eseri satın alan kişiler üzerinde ise fiziksel varlıklar arkasında olan QR kodunun taranması sonrasında erişilebilecekleri bir NFT esere sahip olacak.

Beş anahtar açık artırma yoluyla satışa sunulacak olan Lamborghini 200.000 dolardan başlayarak araba fiyatlarında pahalı bir marka olmaya devam edecek. Koleksiyonun sınırlı sayıda oluşunda muhtemelen fiyatlarda daha da artış olacak ve ürünü çok özel bir ürün sınıfına sokacak.

Lamborghini NFT Sisteminde İlk Defa Adım Atmadı!

Lamborghini NFT Sisteminde İlk Defa Adım Atmadı!
Lamborghini NFT Sisteminde İlk Defa Adım Atmadı!

Lamborghini, dijital varlık girişimi için NFT PRO ile ortaklık kurmak amacıyla koleksiyon hakkında tarih ve saat, müzayede evinde veya sanat eserinin kendisi gibi çok az bilgi yayınlanmasıyla sınırlı bilgi ile gizem hedeflemektedir.

Lamborghini Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stephan Winkelmann şöyle konuştu;

“İnovasyon, Lamborghini DNA’sının köklü bir parçasıdır. Otomotiv sektöründe karbon fiber kompozit malzemeler konusunda lider bir şirket olarak, iki buçuk yıl önce uzaydaki ortak araştırma projesiyle sınırları zorladık. Şimdi metaverse’e girmek, Lamborghini’nin her zaman yeni ufuklara yelken açtığının bir kanıtı. NFT dünyası bizi arıyor, bu çok tutkulu ve yenilikçi toplulukla ilişki kurmaktan heyecan duyuyoruz.”

NFT’lerin Trend Olmasından Bu Yana İlk

Bu, Lamborghini için ilk NFT girişimi değil, fakat NFT’lerin trend olması ile bakıldığında ilk girişim olarak görülebilir. 2020 yılının başlarında Lamborghini BITSTAMPS ile iş birliği içinde bir dizi dijital posta pulunu yayına almıştı. Ayrıca Lamborghini eski model arabalarından da gerçek bir şekilde izlenme sağlamak için blok zinciri altyapısını kullanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir