Bitcoin Ajandası

LBRY Credits Nedir? LBC Coin Kullanım Amacı Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. LBRY Credits Nedir? LBC Coin Kullanım Amacı Nedir?

LBRY Credits Nedir? LBC Coin Kullanım Amacı Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

LBRY Credits, kısaca LBS; son zamanlarda revaçta olan bir medya ve dijital içerik uygulamasıdır. Merkezi yoktur. Uygulamanın kullanımı yaygın olduğu gibi kendine ait dijital parası mevcuttur. Bir merkezi olmadığından diğer dijital platformlar kadar katı ve zor kuralları yoktur. Daha özgün ve rahat bir uygulama olarak ön plana çıkar.

Sanal para birimi olarak bilinen kripto para, dünya genelinde hiç olmadığı kadar sık kullanılan bir dijital varlıktır. Bu para birimine yönelik uygulamalardan biri de LBRY Credits olarak adlandırılan uygulamadır. Daha çok içerik üreticilerinin kullandığı bir uygulama olarak öne çıkar. Youtube gibi herkesçe bilinen ve kullanılan uygulamalara göre daha kolay para kazanma ihtimali sunar. Tercihe göre herhangi bir Youtube kanalı da bu uygulama dahilinde kullanılabilir. İmkânları ve kullanım alanı oldukça geniştir.

Kripto para, sanıldığı kadar karmaşık bir sistem üzerinden kazanılmaz ve bilinenin aksine kazanılması da harcanması da kolaydır. LBC gibi uygulamalar ilk kez kripto para kazanmaya yönelik çalışmalar yapanlara yardımcı olabilecek gelişmiş ve faydalı bir uygulamadır. Kullanıcıların hem para kazanıp hem içerik üreterek eğlenmelerine ve öğrenmelerine katkı sağlayan eğlenceli bir uygulama olarak ön plana çıkıyor.

LBRY Credits Nedir?

LBRY Credits Nedir?
LBRY Credits Nedir?

Dijital ve sık kullanılan bir platform olan LBRY Credits kullanım rekoru kıran birçok popüler uygulama ile birlikte kullanılabilir. İçerik üretmek isteyenlere yönelik çok sayıda uygulamayı bir araya getirerek kolaylık sağlar. Gereken kriterleri sağlayan herkes bu uygulamada içerik üretebilir. Dijital uygulamalar arasında kullanımı gittikçe yaygınlaştığından LBRY Credits projesi Youtube’a rakip olarak da gösterilebilir. Üstelik içerik üreterek LBC Coin kazanmak oldukça kolay.

LBRY Credits uygulaması için LBRY protokolü veya projesi gibi alternatif terimler kullanılsa da genel özellikleri göz önünde bulundurularak bir proje olduğu söylenebilir. Kullanıcı memnuniyeti odaklı geliştirilen ve kullanımının çok daha yaygın hale gelmesi öngörülen kapsamlı bir dijital projedir.

LBRY Credits Protokolünün Kurucusu Kimdir?

LBRY Credits’in kurucuları Mike Vine ve Jeremy Kauffman’dır. Reklamsız ve kolay para kazanmaya yönelik, kullanıcıları memnun edebilecek bir platform olarak piyasaya sürdüklerini belirtmişlerdir. LBRY uygulamasını bağlı video paylaşım platformu olan Odysee de Jeremy Kauffman tarafından kurulmuştur. Uygulamaların kullanımı kolay ve pratik hale getirmek için birçok dijital uygulamanın bir arada kullanılmasına imkân sağlayan isimler olarak ön plana çıkıyorlar.

LBRY Credits Projesinin Amacı Nedir?

LBRY Credits projesinin amacı içerik üreticilerin daha özgür ve rahat içerik üretebilmeleridir. Youtube ve Spotify gibi ücret ödemeyen kullanıcıların sıkça reklam izlemeye maruz kaldıkları uygulamalar göz önünde bulundurulduğunda LBRY Credits reklamsız seçeneği olan bir uygulama olarak daha çok ön plana çıkıyor. Uygulamanın bir merkezi olmadığından kullanıcıların telif hakkı öne sürülerek rastgele videolarının kaldırılması gibi sorunlarla karşılaşmamaları açısından değerlendirildiğinde, yakın zamanda Youtube gibi merkezi olan ve telif hakkı dolayısıyla videoları hemen kaldırıp kanalları kapatabilen uygulamalardan çok daha fazla talep görüp kullanılması öngörülüyor.

Kullanıcıların kendilerini geliştirmeleri ve daha kolay para kazanabilecekleri bir sistem kurmaları için bu tarz projeler oldukça talep görmektedir. Teknolojinin de gelişmesi ile para kazanma yöntemleri de dijitale entegre edilmiş ve bu şekilde gelişip değişmiştir. Sistemin tamamen oturması ile LBRY gibi platformların kullanımının sıklaşacağı kaçınılmaz bir gerçektir.

Piyasada kullanıma açık hale geldiği tarihten itibaren her yaş grubundan insanın yöneldiği dijital uygulamalar, para kazanma seçeneği de sunarak kullanıcıların teknoloji ile daha yakından ilgilenmelerini ve kendilerine has özgün içerikler üretebilmelerini sağlamaktadır.

LBC Nasıl Çalışır?

LBRY Credits’in kendine has para birimi LBC, uygulamayı kullanan herkes tarafından kolayca kazanılabilir. Fakat LBC her kripto para borsasında bulunamıyor. LBRY Credits uygulaması dahilinde LBC kazanmak için ilk aşamada Odysee platformuna üye olmak gerekiyor. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra kullanıcılar diğer adımları takip ederek ürettikleri içeriklerin yayınlanmasının ardından LBC kazanabiliyorlar.

Odysee içerik olarak kullanıcılar için karmaşık gibi gözükse de zamanla çözülebilir ve pratik hale gelebilir. LBC kazanmak Youtube ve benzeri uygulamalarda para kazanmaktan daha kolaydır. Kullanıcı sayısı git gide artan bu tür dijital uygulamalara has sanal para birimleri de oldukça revaçtadır.

LBC Coin Ne İşe Yarar?

LBRY Coin veya LBC Coin, uygulamayı kullananların para kazanabilecekleri yöntemlere başvurarak kazandıkları bir dijital para birimidir. Bu tür dijital platformlarda geçerliliği olduğu gibi diğer platformlara kıyasla daha kolay kazanılması ile ön plana çıkar. Kullanımı git gide artan dijital para birimlerinden olan LBC Coin, sadece sanal para birimi olarak düşünülmemelidir. Türk lirasına çevrilebilir ve bu şekilde de kullanılabilir.

Diğer para birimlerine çevrilerek de kullanılabilir ve kullanım alanı oldukça geniştir. LBC Coin gibi para birimleri daha çok içerik üreticileri tarafından merak edilip araştırılan sanal para birimleri olarak bilinse de her kitleden insana hitap eden ve herkesin kendini geliştirerek kazanabileceği dijital para birimleridir.

LBC Coin Fiyatı ve Gelecek Tahminleri

LBC Coin fıyatı her gün değişiklik gösterebilse de 2016 yılında $1,60 rakamı ile yüksek bir orana ulaşmış ve $2.504 ile rekor kırmıştı. LBC Coin yorumları kesinlik içermese de LBC Coin gelecek tahminleri göz önünde bulundurulduğunda borsada 890.sırada olduğu söylenebilir. Rakamlar sıkça değişmektedir fakat göstergelere bakıldığında LBC Coin ve bu gibi dijital para birimlerinin çoğu ülkede hiç olmadığı kadar popüler hale geldiği açıkça görülmektedir.

Dijital platformların ve sanal para birimlerinin gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte kullanımı sıklaşmış olup, gelecek tahminleri bu tür para kazanma yöntemlerinin ve uygulamaların çok daha yaygın hale gelerek hemen hemen herkesin erişebileceği yönünde. Her para birimine çevrilerek kullanılabilen Coin, artan kullanıcı sayısı ve yaygınlaşan kullanım alanı sayesinde ilerleyen yıllarda daha popüler hale gelmesi yüksek bir ihtimaldir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir