Bitcoin Ajandası

Lemon Cash de Personel Çıkarımlarına Başladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Lemon Cash de Personel Çıkarımlarına Başladı!

Lemon Cash de Personel Çıkarımlarına Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Arjantin merkezli kripto uygulaması Lemon Cash, personelinin yaklaşık olarak yüzde 38’ini işten çıkarma kararı aldı.

Kripto para piyasalarında yaşanan krizler, pek çok şirketin iflasına ve personel çıkarımına neden oldu. Bu krizlerin bir sonucu olarak pek çok şirket, finansman sorununu gerekçe göstererek personellerini işten çıkardı. Galaxy Digital’in geçtiğimiz günlerde personellerinin yüzde 20’sini işten çıkarmayı planladığı ortaya çıkmıştı. Sektörün öncü isimlerinden Coinbase de düzenli aralıklarla işten çıkarımlar gerçekleştirmeye devam ediyor. Yaşanan bu süreçlerin olumsuz etkileri Latin Amerika’da da artarken, son olarak Arjantinli kripto para uygulaması Lemon Cash’in 100 personelini işten çıkardığı ortaya çıktı.

Lemon Cash de Personel Çıkaran İsimlerden Biri Oldu

Lemon Cash de Personel Çıkaran İsimlerden Biri Oldu
Lemon Cash de Personel Çıkaran İsimlerden Biri Oldu

Kripto para şirketinin üst düzey yöneticisi Marcelo Cavazzoli konuyla alakalı açıklamalarda bulunarak, şirketin yaşadığı zorlu finansman süreci ve pazardaki olumsuz gidişattan bahsetti. Sektörü etkileyen çeşitli olumsuzlukların devam etmesi durumunda Latin Amerika merkezli başka bir şirket olan Fintech bünyesinde de personel çıkarımı yapılabileceğini belirtti.

Açıklamalarında risk sermayesi piyasasının ne zaman toparlanacağı konusunda bilgisi olmadığını söyleyen CEO, artan finansman sayesinde kripto kışını rahatlıkla atlatabileceklerini dile getirdi. Ayrıca piyasanın erken süreçte toplanmasının harika olacağını, bunun aksi bir durumdaysa yatırım peşinde koşmalarına gerek olmayacağını da ekledi.

Diğer yandan kripto şirketi, A serisi bir fon turunun 28 milyon dolar değerinde uzatmasını kapattığı ve 1.6 milyonu aşkın kullanıcı sayısına sahip olduğu ifade edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir