Bitcoin Ajandası

LG, Beklenen NFT Platformunu Kullanıcılarına Sundu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. LG, Beklenen NFT Platformunu Kullanıcılarına Sundu!

LG, Beklenen NFT Platformunu Kullanıcılarına Sundu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

LG Electronics, kullanıcılarının rahat bir şekilde erişim sağlayabilmesi adına tasarladığı NFT platformu LG Art Lab’ı kullanıma sundu.

2022’nin başında LG, rakibi olan Samsung Electronics’in atılımına benzer bir atılımda bulunarak akıllı televizyonlarına NFT platform özelliği kazandıracağını duyurmuştu. Kripto piyasalarıyla ilişkisin koruyan şirket, yakın bir zamanda Hedera isimli kripto para cüzdanını piyasaya sunmaya hazırlıyor. Şirket, iki sistemi tek bir çatı altına toplayacak NFT uygulamasını duyurmuş oldu.

LG, NFT Platformunun Tanıtımını Yaptı

LG, NFT Platformunun Tanıtımını Yaptı
LG, NFT Platformunun Tanıtımını Yaptı

LG Electronics, NFT özelliğine sahip olan uygulamaların akıllı televizyonlara entegre edileceğini yaklaşık 8 ay öncesinde duyurmuştu. Şirket, kullanıcılarının kendi televizyonları aracılığıyla NFT’leri tanıma ve ticaretini gerçekleştirme imkânı sağlayacak olan Art Lab platformunun tanıtımını gerçekleştirdi.

Söz konusu olan bu yeni platform, şimdilerde sadece ABD’de webOS 5.0 ya da üst düzey sürümlere uyumlu olan LG TV sahipleri tarafından kullanılabiliyor. Üstelik kullanıcılar bu platforma doğrudan ana sayfa üzerinden erişim sağlayabiliyor.

NFT Ticareti için Hedera ile İş Birliği Yapıldı

Diğer yandan şirket, kullanıcıların bu türden televizyonlar adına Wallypto cüzdanlarına erişim sağlayabilmeleri ve böylelikle NFT ticareti yapabilmeleri için Hedera ile iş birliği gerçekleştirdi.

Şirket yetkilileri tarafından konuyla alakalı olarak yapılan açıklamalara göre Hedera, kullanıcıların gerçekleştireceği her bir işlemi 0,0001 doların altında bir ücretle gerçekleştirmesine olanak sağlıyor. Bu durumda NFT platformuyla alakalı herhangi bir gizli maliyet olmadığı gözler önüne seriliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir