Bitcoin Ajandası

Litecoin Fiyatı Patlamaya Hazır: Fiyat Ne Zaman Yükselişe Geçecek?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Litecoin Fiyatı Patlamaya Hazır: Fiyat Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

Litecoin Fiyatı Patlamaya Hazır: Fiyat Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Litecoin fiyatı neredeyse 4 aydır 98 dolar seviyesini aşabilmek için savaşıyor. Bu sürçte her ne kadar kısa süreli kırılmalar meydana gelse de hiçbirinde istikrar sağlanamadı ve sert düzeltmelere neden oldu. En son yaşanan geri çekilme, varlığı destek seviyesi olan 80 doları süpürmek için aşağı çekti. Bu sayede 75 dolarlık bir seviye belirlendi. Şimdiye dek varlık fiyatında neredeyse yüzde 22’lik sıçrama meydana geldi. Litecoin şimdilerde 91 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

Litecoin Fiyatı Ne Zaman Yükselecek?

Litecoin Fiyatı Ne Zaman Yükselecek?
Litecoin Fiyatı Ne Zaman Yükselecek?

Diğer yandan Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Müthiş Osilatör (AO) göstergelerinde kritik değişikliklere rastlayabilmek söz konusu olabilir. AO, sıfır seviyesinin üzerinde temiz bir dönüş sergileyerek yükseliş yaşanmasına işaret ediyor olabilir. Bununla beraber RSI, azalan direnç seviyesine yakın bir konumda seyrederken, ortalamanın üstünde bir toparlanma sergiliyor. Altcoin’ler arasında önemli bir yere sahip olan Litecoin ile ilgilenen yatırımcılar bu süreçte LTC biriktirmeye başlayabilir.

Yükseliş teyidinin, azalan trend çizgisini aşması halinde gelmesi bekleniyor. Bu durumda Litecoin fiyatı yükseliş yönünde bir trend başlatabilir. Bu durumun da 98 dolar engelini bir destek tabanı haline getirmesi ihtimaller dahilinde. Uzmanlara göre bu yönde bir gelişme, Litecoin’in 120 dolar seviyesini yeniden test etmesinin yolunu açabilir. Totalde bu hareket, LTC sahipleri için halihazırdaki pozisyondan yüzde 32’lik kazanç anlamı taşıyor.

Piyasa verilerine baktığımızda LTC fiyatı için görünüm pozitif yönde olsa da alıcıların gelip gelmeyeceğini tahmin etmek henüz pek de kolay değil. Ayrıca Bitcoin fiyatı geçtiğimiz haftanın dip seviyesi olan 25 bin 764 doların altında satış durdurma likiditesini toplamaya hazırlanmış durumda. Ayıların kontrolü ele geçirmesi ve LTC’yi 80 doların altında 3 günlük mum çubuğu kapanışına zorlaması halinde daha düşük bir dip seviyesi oluşması ve yükseliş tezinin çürümesi beklenebilir. Daha önce bahsettiğimiz üzere destek seviyesinin kırılması sonrasında Litecoin fiyatı neredeyse yüzde 20’lik düşüşle 64 dolara kadar çekilebilir.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir