Bitcoin Ajandası

Litecoin Halving’inde Heyecan Dorukta!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Litecoin Halving’inde Heyecan Dorukta!

Litecoin Halving’inde Heyecan Dorukta!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Litecoin Halving’ine son 1 ay kaldı. Ekosistemde her geçen gün biraz daha heyecan artarken, bu burum LTC fiyatını pozitif yönde etkiledi. Elde edilen bilgilere göre son 2 hafta içerisinde yüzde 60 civarında değer kazanan varlıkta son durum merak konusu oldu.

Kripto piyasalarında büyük bir ilgiyle takip edilen konulardan Halving, LTC ile beraber yeniden alevlendi. Piyasadaki en köklü kripto para birimlerinden biri olan Litecoin’in Halving’i için yaklaşık 1 ay kaldı. Geri sayımın etkisiyle yükseliş trendi başlatan majör coin, 70 dolar bandından 115 dolara ulaştı. LTC’deki bu bahar havasının devam edip etmeyeceğiyse merak konusu oldu.

Litecoin Halving Etkisi Fiyata Nasıl Yansıyacak?

Litecoin Halving Etkisi Fiyata Nasıl Yansıyacak?
Litecoin Halving Etkisi Fiyata Nasıl Yansıyacak?

Litecoin Halving’in oluşturduğu bahar esintisini arkasına alan LTC, kısa süre içerisinde 115 doları gördü. Haberin yazıldığı esnada ise (4 Temmuz 2023 Salı) 107 dolar bandından işlem gören varlık, sırasıyla 115,08 – 120,94 ve 129,49 dolar seviyelerine kısa vade için test edebilir. Ancak habere biraz daha yakınlaşması, alınabilecek tedbirleri de artırabilir.

Diğer yandan Litecoin ekosistemindeki Halving heyecanının azalması ve piyasanın aşağı yönlü hareket etmeye başlaması durumunda LTC fiyatı da olumsuz olarak etkilenebilir. Bu senaryonun gerçekleşmesi halinde izlenmesi gereken destek seviyeleri ise sırasıyla 102,11 – 97,60 – 94,89 – 85,23 ve 77,24 dolardır. Özellikle de yükseliş ivmesinin başlangıç noktası olan 77,24 dolar, LTC fiyatı için en kritik seviye olarak değerlendiriliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir