Bitcoin Ajandası

Litecoin Madencilik Zorluğu Artış Göstererek 18 Milyona Ulaştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Litecoin Madencilik Zorluğu Artış Göstererek 18 Milyona Ulaştı!

Litecoin Madencilik Zorluğu Artış Göstererek 18 Milyona Ulaştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Blok zinciri projesi Litecoin, önemli bir açıklamada bulunarak Litecoin madencilik zorluğunu 18 milyon hash’i bulduğunu açıkladı.

Kripto para projelerinde en önemli blok üretim kaynağı madencilik faaliyetleri olarak biliniyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, madencilik konusunda da zirvenin sahibi olarak biliniyor. Her bir blok üretimi açısından zincir zorluklarını aşmak gerekiyor. Kripto paralar için blok üreten madenciler de aştıkları zorluklara göre ödüllendiriliyor. Madencilik faaliyetleri yürüten bir diğer kripto para projesi Litecoin, talep konusunda önemli bir artış göstermeye başladı. Özellikle de son dönemlerde yaşanan yükseliş, popülaritesi olan bu projeye ivme kazandırdı.

Litecoin Madencilik Zorluğu Büyük Ölçüde Arttı

Litecoin Madencilik Zorluğu Büyük Ölçüde Arttı
Litecoin Madencilik Zorluğu Büyük Ölçüde Arttı

Litecoin Vakfı, dünyanın en önemli kripto para veri sitelerinden biri olan Coinmarketcap üzerinden Litecoin madencilik zorluğuyla alakalı bir açıklamada bulundu. Söz konusu açıklamasında vakıf, madencilik zorluğunda önemli bir artış yaşandığından bahsetti.

Litecoin madencilik projesindeki artış gösteren 18 milyon hash oranı, bu alanda önemli bir rekabet ortamının olduğunu gözler önüne serdi. Bununla beraber dijital gümüş olarak ifade edilen Litecoin, yarılanma sürecine de bir hayli yaklaştı. İlk olarak 2011 yılında piyasaya sürülen bu popüler projede, madencilerin bir bloğu sorunsuz bir şekilde kazmaları durumunda 50 LTC ödül sunulmuştu. Proje kapsamında her 840 bin blokta yarılanacak şekilde bir algoritma oluşturuldu. Bu doğrultuda yarılanmanın önümüzdeki yıl gerçekleştirilmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir