Bitcoin Ajandası

Litecoin Merkezi Olmayan Token Oluşturma Platformu Başlattı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Litecoin Merkezi Olmayan Token Oluşturma Platformu Başlattı!

Litecoin Merkezi Olmayan Token Oluşturma Platformu Başlattı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

OmniLite akıllı sözleşmeleri ile merkezi olmayan tokenler ve NFT’ler oluşum sağlamak için kolaylık sağlamak adına açık bir kaynak platformu oluşturur. Litecoin blok zinciri üzerinden inşa edilen katmanlı bir protokol olarak görev yapacak OmniLite üzerinde saygın ağ ve güvenlik unsurlarının yanında bir de düşük ücretlerinden faydalanacaktır.

OmniLite sayesinde oluşumu sağlanan merkezi olmayan tokenler, Litecoin üzerinden uzantı olarak kabul edilmektedir. Sonuç olarak bu tokenler ise işlemlerin arasında blok zinciri olarak kaydedilir ve OmniLite aracılığı sayesinde oluşan tüm dijital varlıklar da Litecoin tarafından sunulan ağ avantajlarından yararlanır.

Merkezi Olmayan Token için OmniLite!

Merkezi Olmayan Token için OmniLite!
Merkezi Olmayan Token için OmniLite!

Hızla büyüme sağlayan ve süreklilikle gelişme gösteren kripto varlık endüstrileri dünya çapında yatırımcılar üzerinden fırsat merkezi olarak görüldü. Son on yıl içerisinde de en sağlam kripto varlıkalr arasında görülen Litecoin de bu ince ayar ve yenilik üzerinden gösterilecek en güzel örnek olmuştur.

 Litecoin için minimum ücret on yıllık kalıcılık ve %100 ağ üzerinden çalışma süresi ile Litecoin ekosisteminin üzerinden varlık oluşturmasına fırsat tanıyan bir süreçtir. Litecoin geliştirmede Loshan ve Litecoin Vakfı, OmniLite ile sıkı çalışmalar sonucunda Litecoin ağından OmniLite için yer vermeyi amaçlamak olacaktır.

Şu an için tam olarak OmniLite, Litecoin Omni cüzdan modunda destek sağlamaktadır. Windows, Linux ve MacOS olmak üzere üç platformda mevcuttur.

OmniLite, Bitcoin blok zinciri içerisinde oluşan ikincil bir katman görevi gören önceki Omni protokolü ile karşılaştırıldığında ilk olarak başlangıçta Mastercoin olarak bilinmesine dayanmaktadır.

Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“OmniLite aracılığıyla oluşturulan tokenlar, Litecoin’in bir uzantısı olarak kabul edilebilir ve sonuç olarak, bu tokenlerden yapılan işlemler blok zincirine kaydedilir.”

Ölçeklenebilirlik

Şu ana da Litecoin Bitcoin ve Ethereum içerisinde daha yüksek hacimlilerde zincirler üzerinde yaşanan sabit baskılarında görüş sağlamıyor. Sonuçta ise işlemlerde hızlanma ile düşük ücretler daha avantaj sağlayacaktır. Ancak OmniLite ünlülük olarak artış yaşarsa da blok zincirinde ölçeklenme ile yeteneğini sergileyecektir. Bu da performans ölçümlerinde koruma anahtarı olacaktır.  

Litecoin Vakfı temsilcisi Jay Milla konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Litecoin, Bitcoin veya Ethereum’a kıyasla daha düşük ücretlerle saniyede daha yüksek işlemleri (tps) daha hızlı yapma kapasitesine sahip. Yani şu anda herhangi bir sorun beklemiyoruz. Bu arada, Omni katmanında oluşturulan varlıkların Lightning Network üzerinde işlenebilir olmasını sağlamak için devam eden araştırmalar ve çalışmalar var.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir