Bitcoin Ajandası

LockTrip Nedir?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. LockTrip Nedir?

LockTrip Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

LockTrip platformunu açıklarken hem işleyiş sisteminden hem de kripto para biriminden bahsedeceğiz. Yazımızda yer alan bilgiler herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliğinde olmayıp tamamen bilgi vermek amacı ile karşınızda bulunmaktadır.

Önemli hatırlatmamızı yaptıktan sonra LocTrip hakkında merak edilenleri paylaşabiliriz…

LocTrip Nedir, Özellikleri Neler?

LocTrip Nedir, Özellikleri Neler?
LocTrip Nedir, Özellikleri Neler?

Lock coin, seyahat sektöründe dünyaca ünü olan LockTrip şirketinin ciro yolu ile kâr kazanmak ve komisyon olarak kar marjları edinmek amacı ile Ethereum alt tabanı üzerinde oluşturduğu tokendır.

Seyahat acenteleri ile seyahate çıkmak isteyenleri kendi platform üzerinde bir araya getiren LockTrip ile bir rezervasyon gerçekleştirildiğinde ödeme para birimi otomatik olarak LOC’e dönüştürülür ve rezervasyon akıllı sözleşmesi içinde muhafaza edilir. LOC, teslim edilene kadar burada kalır. Müşteri rezervasyonu tamamladığında, mesela gittiği otelden çıkış yaptığında Loc coin hacim almış ve değer kazanmış olur. Loc tokenın stake edilme özelliği bulunur.

Loc Coin Geleceği Nasıl?

LockTrip, seyahate çıkmak isteyenlere hizmeti sunması ile bilinen bir kuruluş. Seyahat acenteleri ile seyahate çıkacak olanların arasında online olarak bağlantı sağlar.

Bulundurduğu seçenekler ile ekonomik fiyatlara sahip olmaları nedeni ile fiyatlarını kendi kripto para birimleri Loc coin üzerinden belirtmeleri ile bilinirler.

LockTrip ile seyahat etmek isteyenler bir borsaya üye olmadığı halde Loc coin üzerinden bir hacim meydana getirmek mecburiyetinde kalıyor. Bu durum da coin üzerinde olumlu bir yansıma sağlıyor. Buna ek olarak teşvik amacı ile kullanıcılarından stake edenlere yani varlıklarını cüzdana kilitleyenlere ödül olarak belirli bir miktar Loc token verme vaadinde bulunuyor. Böylece LocTrip platformunun değeri de talebi de yükselmiş oluyor.

LocTrip projesinin kurulum ve işleyişi değerlendirildiğinde yararlı ve uygulaması daha kolay ve sonuç alır bir görüntü veriyor. Blockchain ve kripto paralar bir seyahat firmasının girişimi ile insanlara daha hızlı yayılmış oluyor.

Loc coin geleceği ile ilgili şu yorum yapılabilir: LocTrip’de ana ağ kurmak hedefi bulunmuyor. Bu bir bakıma anlaşılabilir. Çünkü Ethereum alt tabanı üzerinde eth ile işlemlerini yürütebiliyorlar. Loc coin geleceği ile ilgili teknoloji ve kodlamayı dışarıda tutarak platformun kullanım alanı ve yayılım stratejisi üzerine değinmekte fayda görüyoruz.

Loc coini en öne çıkan yanı yeni kripto para kullanıcısının tespiti için kaynaklarının çok geniş durumda olmasıdır. Azami arz durumu belirsiz olduğu için Balinaların tercihinden uzak düşebiliyorlar. Bu, LockTrip kurumunun, fiyat durumunu kendisinin belirlemek eğiliminde olduğunun işaretidir. LockTrip geleceği konusunda güven taşıyanlar, platformun kripto parası Loc tokenın geleceğine de güven duyacaktır. Bunun ile birlikte piyasa kurucu ve yapıcılarının birçok önemli durumun belirleyicisi olduğu unutulmamalıdır.

Loc Coin Hakkında Bilgiler

Loc Coin Hakkında Bilgiler
Loc Coin Hakkında Bilgiler

LockTrip, tokenlerine dair resmi internet adresinde yaptığı açıklamanın özeti şöyle: Dağıtılmış her veritabanı, piyasaya sürülen her rezervasyon ve blok zincirinde yapılan işlemin LOC ile doğrudan bağlantısı bulunur. LOC coinin merkezi bir konumu vardır ve değeri artan rezervasyon hacimleri ile beraber yükselme eğilimi gösterir.

Loc tokenların şirket operasyonlarında etki sahibi olmadığını belirten LockTrip kurumu, Loc coin ile amaçladıklarını özetle şöyle belirtiyor: “Platformun dağıtılmış veritabanı büyük oranda ücretsiz ve kolay erişilebilir olması özelliği ile pazara girişin önündeki engelleri azaltma amacındayız. Yenilikçi ve daha verimli pazarlardan oluşan yeni bir güç haline gelmek ve var olan rezervasyon siteleri tekelini ortadan kaldırmak ve bunun sonucunda da oteller üzerindeki etkisini bitirmek hedefindeyiz.”

Loc Coin Özellikleri Nedir?

 • Loc coin, geliştirilmiş ücret belirleme mekanizmasında var olan oylama ve açık artırma özelliğine ilaveten Ethereum’un 10 katı işlem hacmine sahip ve merkeziyetsiz durumda bulunuyor,
 • Ağ özelliği açısından daha az sıkışık özelliğe sahip ve daha ekonomik işlem ücretleri,
 • Fiat oranı, belirsizlikleri önüne geçmek için borsaları takip edecek bir uzman tarafından yönetilir,
 • LockTrip blok zinciri, hisse kanıtı (PoS) mekanizması üzerine kuruludur,
 • LOC coin kullanıcıları, seyahat hizmetinden %0 komisyon ile faydalanır.

Loc Coin Nerelerde Kullanılır?

Loc coinin kullanılma alanlarını ve nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Dünyada bulunan otel listesini kısa süre içinde ekleyerek ve fiyatta %20 oranında indirim sahibi olmak için,
 • Rezervasyon sitesi komisyonları için %3 ila %5 arasında ödeme yaparken,
 • Büyük oranda rekabetçi fiyatlarla müşteri ve rezervasyon sayısını artırmak ve Loc token ile bunu teşvik etmeye çalışmak için,
 • Otellerin platforma kaydolmasını sağlamak için Loc token kullanımı yapılır,
 • Dağıtılmış veri tabanının ölçeklendirilmesinde kripto para kullanımı olacak.

Loc Coin’in Bulunduğu Borsalar ve Loc Nasıl Alınır?

Market sıralaması içinde yerini üst sıralarda çok önceden yer edinmiş olması ile birlikte Loc coini en yüksek alım satım kapasitesine sahip bulunan Kucoin borsası üzerinden temin etmek mümkündür. Bunun yanında Loc coin, en yüksek 2. alım satım kapasitesi ile Hitbtc borsasında da listelenir. Loc coin’in yerli borsalarda listelenme durumu şimdilik söz konusu değildir. Loc coin almaya çalışıldığında önce yerli borsalar üzerinden kripto para alımı sağlayarak Loc listeleyen borsalara transfer yapılması gerekir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir