Bitcoin Ajandası

LUNA Fiyatında Kritik Seviye! Piyasalarda O Seviyeye Kadar Geriledi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. LUNA Fiyatında Kritik Seviye! Piyasalarda O Seviyeye Kadar Geriledi

LUNA Fiyatında Kritik Seviye! Piyasalarda O Seviyeye Kadar Geriledi

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

LUNA fiyatı son bir ayda çok ciddi bir düşüş gösterdi. Geçtiğimiz ay 120 dolar seviyesinden işlem gören Terra’nın tokeni LUNA, bu sabah saatlerinde Binance’te 7.7 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu düşüş seyrine devam eden LUNA çok daha ciddi kayıplar göstermeye devam ediyor.

LUNA Fiyatı 5.80 Dolara Kadar Geriledi

LUNA Fiyatı 5.80 Dolara Kadar Geriledi
LUNA Fiyatı 5.80 Dolara Kadar Geriledi

Günümüzün en popüler kripto ağlarından Terra’nın yönetim tokeni olarak kullanılan LUNA, piyasalarda şaşkınlık yaratan bir düşüş seyri gösterdi. Yaklaşık olarak bir ay öncesinde 120 dolardan işlem gören LUNA, bugün sabah saatlerinde 10 doların altına düşerek 7.7 dolardan işlem görmeye başladı. Düşüş eğilimine devam eden LUNA fiyatı haberin yazıldığı esnada 5.80 dolar bandında seyrediyor.

Yalnızda bir ay gibi kısa bir süre içerisinde ciddi bir düşüş yaşayan LUNA, yaklaşık olarak yüzde 95 değer kaybetmiş gibi görünüyor. Piyasa verilerine göre yaşanan düşüşün büyük bir kısmı son bir haftada gerçekleşti. LUNA fiyatında görülen değer kaybı bir hafta içerisinde yüzde 90’a ulaştı.

Diğer yandan LUNA Vakfı’nın Terra ekosisteminde yer alan ve 0.58 dolara kadar gerileyen UST stabil coin’ini toparlayabilmek adına minimum 1 milyar dolarlık fon aradığı ifade edilmişti. Sektörde Celsius, Jump Trading ve Jane St. gibi isimlerden söz alındığı, söz konusu fonun sağlanması durumunda LUNA’nın spot fiyata göre yüzde 50 civarında düşük bir şekilde tem.in edilebileceği de aktarıldı.

Düşüş UST’de de Sürüyor

UST Coin’de de düşüş eğilimi görülürken, dün 0.60 dolara kadar gerilemesi şoke edici bir gelişme olarak değerlendirildi. Bugün de kan kaybetmeye devam eden UST Coin 0.58 dolar dolar seviyesine kadar geriledi. Piyasalarda hala fiyat dalgalanmaları yaşanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir