Bitcoin Ajandası

Luna Foundation Guard Bitcoin UST Stablecoin Rezervi için 1 Milyar Dolar Artırdı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Luna Foundation Guard Bitcoin UST Stablecoin Rezervi için 1 Milyar Dolar Artırdı!

Luna Foundation Guard Bitcoin UST Stablecoin Rezervi için 1 Milyar Dolar Artırdı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Büyük artış, Terra ekosisteminin doğal varlığı olan Luna Foundation Guard, LUNA jetonunun satışı yoluyla yapıldı. Finansman, Jump Crypto, Three Arrows Capital, Republic Capital, GSR, Tribe Capital, DeFiance Capital ve bir dizi melek yatırımcı dahil olmak üzere olağan risk sermayesi devlerinin katılımını içeriyordu.

22 Şubat’ta Terra, milyar dolarlık özel jeton satışının kripto para birimi endüstrisinin bugüne kadarki en büyük satışlarından biri olduğunu tweetledi. Satış gelirleri ile Terra UST stablecoin için Bitcoin cinsinden bir forex rezervi oluşturulacak.

Kâr amacı gütmeyen LFG, Ocak ayında Singapur’da, bu yazının yazıldığı sırada piyasa değeri açısından dokuzuncu en büyük olan Terra ekosistemini yönetmeye ve büyütmeye yardımcı olmak için kuruldu.

Luna Foundation Guard Bitcoin UST Stablecoin Rezervine Destek Veriyor!

Luna Foundation Guard Bitcoin UST Stablecoin Rezervine Destek Veriyor!
Luna Foundation Guard Bitcoin UST Stablecoin Rezervine Destek Veriyor!

Luna Foundation Guard, Terra’nın UST stablecoin’i (TerraUSD), 12,3 milyar dolarlık piyasa değeriyle şu anda sektördeki dördüncü en büyük stablecoin’dir. Arzı geçen yılın aynı döneminden bu yana neredeyse %2.000 artarak DAI’yi geçmesini sağladı.

UST, talebe yanıt olarak arzın büyüdüğü ve küçüldüğü algoritmik bir stabilcoindir. Terra ekibi, algoritmik stabilcoinlerin ortak eleştirilerinden birinin, onların “yansıtıcı doğası ve bir ‘banka kaçışı’ senaryosunun varsayımsal riski” olduğuna dikkat çekti. Bu, benzer matematiğe dayalı diğer DeFi stablecoin’lerinde zaten meydana geldi. Terra, bir rezervin bu tür durumları hafifletmeye yardımcı olacağını belirtti:

“Merkezi olmayan bir Yedek, sistemin dönüşlülüğünü azaltan daralma döngülerinde sabitlemeyi sürdürmek için ek bir yol sağlayabilir.”

Rezerv başlangıçta BTC’yi kullanacak, ancak zaman içinde ilişkisiz diğer varlıklarla stoklama planları var. VC şirketleri tarafından satın alınan LUNA jetonları, dört yıllık bir hak kazanma süresi boyunca kilitlenecektir.

Bu ayın başlarında Terra , Major League Baseball’dan Washington Nationals ile bir ortaklık yaptığını duyurdu .

LUNA Fiyat Pompaları

LUNA fiyatları son 24 saat içinde haberlere %14,5 artışla tepki verdi. CoinGecko’ya göre, yazı yazılırken token 56 dolardan işlem görüyordu ve geçen haftaki tüm kayıpları sildi.

Ancak, LUNA geçen ay hala %20’lik bir darbe aldı ve şu anda 27 Aralık’taki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 103$’dan %46 düşüşle işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir