Bitcoin Ajandası

LUNA UST Çöküşünde Kwon’un Parmağı mı Var? Anchor Geliştiricisinden Kritik İddia!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. LUNA UST Çöküşünde Kwon’un Parmağı mı Var? Anchor Geliştiricisinden Kritik İddia!

LUNA UST Çöküşünde Kwon’un Parmağı mı Var? Anchor Geliştiricisinden Kritik İddia!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Güney Kore medyasında LUNA UST çöküşüne yönelik olarak piyasalarda çalkantılara neden olan iddialara yer verildi. Basında yer alan habere göre Anchor geliştiricileri, ekosistemin algoritmik stabilcoin’i UST konusunda Do Kwon’u pek çok kez uyarmasına rağmen bir netice elde edemedi.

LUNA UST Çöküşünün Sorumlusu Kwon!

LUNA UST Çöküşünün Sorumlusu Kwon!
LUNA UST Çöküşünün Sorumlusu Kwon!

Anchor geliştirici ekibinden biri konuyla alakalı olarak vermiş olduğu röportajında, Anchor protokolünün faiz oranı açısından ilk etapta yüzde 3.6 civarında bir oran belirlendiğini söyledi. Fakat Terra kurucusu Do Kwon’un bu oranı ısrarla reddettiğini ve projeye bir hafta kala oranı yüzde 20’ye çıkardığını ifade etti.

Uyarıları Dikkate Almadı

Röportajında projenin tasarım aşamasında faiz oranının geliştiriciler arasında yüzde 3.6 olması konusunda fikir birliğine varıldığından bahseden geliştirici, UST’yi sabit tutabilmek adına banka oranından daha yüksek bir oran belirlediklerini söyledi. Şirkette faizleri ödeyebilmek adına yeterli fon bulunmadığını, yüksek faiz oranı belirlenmesinin ödeme yapılmamasına neden olacağını, dolayısıyla piyasada paniğe yol açarak çöküş yaşanacağını düşündüklerini anlattı. Buna karşı projenin başlamasından bir hafta öncesinde faiz oranının yüzde 20’ye çıktığını gördüklerini de ekleyen Anchoır geliştiricisi, bunu öğrendiğinde Do Kwon’u uyardığını, fakat dinlemediğini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir