Bitcoin Ajandası

LUNA Vakfı Varlıkları Dondurulacak: O Ülkede Polis Harekete Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. LUNA Vakfı Varlıkları Dondurulacak: O Ülkede Polis Harekete Geçti!

LUNA Vakfı Varlıkları Dondurulacak: O Ülkede Polis Harekete Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

Ülkenin yerel basınında yer alan haberlere göre Güney Kore Polisi vakfın birtakım kripto borsalarında gerçekleştirmek istediği para çekme işlemlerini engelleme talebinde bulundu. Haberde borsaların bu talebi yerine getirmek zorunda olmadığı ifade edilirken, bu durumda borsaların talebi yerine getirip getirmeyeceği bilinmiyor. Bununla beraber LUNA Vakfı’nın zimmetine para geçirdiğine dair ipuçlarına ulaştığı ifade edilen haberde, bu ipuçlarından sonra polis teşkilatının harekete geçtiği ifade edildi.

LUNA Vakfı Seul Polis Teşkilatını Harekete Geçirdi

LUNA Vakfı Seul Polis Teşkilatını Harekete Geçirdi
LUNA Vakfı Seul Polis Teşkilatını Harekete Geçirdi

Terra’da yaşanan çöküşün etkileri haftalar sonra bile LUNA ve UST’de görülmeye devam ediyor. Özellikle de Terra’nın Üst Düzey Yöneticisi ve Kurucusu Do Kwon’un ülkesi Güney Kore’de on binleri aşan mağdur yatırımcı olduğu söyleniyor. Yine yerel basından elde edilen bilgilere göre ülkede neredeyse 200 bin LUNA ve UST yatırımcısı bulunuyor.

Diğer yandan Güney Kore hükümet yetkilileri ve Bithumb, Upbit, Coinone, Gopax, Korbit olmak üzere beş büyük kripto para borsalarının yetkilileri, Terra’da yaşanan çöküşle alakalı olarak bugün bir toplantı gerçekleştirecek. Hükümet yetkililerinin söz konusu borsalardan yatırımcılar adına üst düzey koruma politikası hayata geçirmelerini talep edeceği de elde edilen bilgiler arasında yer alıyor.  Toplantı sonucunda ne gibi gelişmeler yaşanacağıysa merak ediliyor.

LUNA Düşüş Eğilimini Sürdürüyor

Nisan ayında 120 dolar bandında işlem gören LUNA, şimdilerde 0.0016 dolar bandından işlem görüyor. Değerini neredeyse sıfırlamasının ardından dün yaklaşık yüzde 100’lük değer artışı gösteren LUNA, bugün yine düşüş eğilimi gösteriyor. 1 dolara sabitlenmesi gereken UST stabil coinse 0.066 dolar seviyesinde seyrediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir