Bitcoin Ajandası

Luna Vakfı’ndan Yeni Bitcoin Alımı! 173 Milyon Dolarlık Alım Daha Yapıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Luna Vakfı’ndan Yeni Bitcoin Alımı! 173 Milyon Dolarlık Alım Daha Yapıldı!

Luna Vakfı’ndan Yeni Bitcoin Alımı! 173 Milyon Dolarlık Alım Daha Yapıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Luna Vakfı Neden Bitcoin Alıyor?

Terra’nın arkasındaki Luna Vakfı, hafta sonu gerçekleştirdiği işlemlerle cüzdanına yeni Bitcoin ekledi. Vakfın CEO’su Do Kwon konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda Satoshi cüzdanları arasında en çok Bitcoin sahibi olan isim olmayı istediklerini dile getirdi. Bu doğrultuda vakıf, hafta sonu seri işlemlerle 173 milyon dolar değerinde alım gerçekleştirdi. Bu işlemin sonucunda vakfın cüzdanında Bitcoin sayısı 39 bin 897’ye ulaştı.

Luna Vakfı Neden Bitcoin Alıyor?
Luna Vakfı Neden Bitcoin Alıyor?

Vakıf CEO’su Do Kwon, Luna Vakfı tarafından gerçekleştirilen Bitcoin alımlarının nedeni olarak BTC’nin güvenli bir liman olmasını göstermişti. Ayrıca UST stablecoin’de ani bir düşüş yaşanması durumunda cüzdandaki Bitcoin’ler elden çıkarılarak fonun UST’ye aktarılması planını da başka bir neden olarak gösterdi. Vakıf uzun vadedeki planında 10 milyar dolar değerinde Bitcoin’i cüzdanında tutmayı hedefliyor.

Geride bıraktığımız haftada 230 milyon dolar değerindeki Bitcoin’i cüzdanına ekleyen vakıf, beklenmedik bir hamleyle ekstra olarak 200 milyon dolar değerinde de AVAX satın almıştı. Vakfın kripto para birimi olan Terra haberin yazıldığı saatlerde 86 dolar bandından işlem görürken, UST’nin piyasa değeriyse 16 milyar dolar olarak biliniyor.

Büyük Alımlar BTC Fiyatını Yükseltmedi

Terra’nın arkasındaki güç olan Luna Vakfı’nın gerçekleştirdiği bu büyük çaplı alımlar Bitcoin fiyatının artış göstermesine yetmedi. Piyasa değeri en büyük olan kripto para birimi BTC, gece saatlerinde yeniden 42 bin dolar seviyesinin altında işlem gördü. Haberin yazıldığı saatlerde de aynı bölgede seyreden BTC, 41 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir