Bitcoin Ajandası

LUNA Yakımı O Borsada Oylamaya Sunuldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. LUNA Yakımı O Borsada Oylamaya Sunuldu!

LUNA Yakımı O Borsada Oylamaya Sunuldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Özellikle de dünkü piyasalarda gerçekleştirdiği yüzde 100’lük değer artışıyla dikkatleri üzerine toplayan LUNA, şimdilerde MEXC’in gündemini meşgul ediyor. Kripto para borsası MEXC, Terra’daki çöküşün ardından altcoinleri kurtarabilmek adına sirkülasyondaki token miktarını düşürmek üzere LUNA yakımı prosedürü oluşturduğunu ve planı kullanıcıların oylamasına sunduğunu duyurdu.

Sirkülasyonu Azaltmak için LUNA Yakımı Yapacak

Dünyanın pek çok farklı ülkesinde kripto para hizmeti veren MEXC borsası LUNA yakımı planına katılım sağlayıp sağlama konusunda kullanıcılarına söz hakkı tanıyan bir anket başlattı. Borsanın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre anketi oylayan katılım sayısının en az yüzde 50’ye ulaşması halinde LUNA/UST işlem çiftinden elde edilen komisyon bedeli, ikinci el piyasadan LUNA satın alabilmek adına kullanılacak. Üstelik yakılan tokenlar aynı adrese aktarılacak.

22 Mayıs Pazar günü Türkiye saatiyle 16.00’da başlayan anket, yarın yani 24 Mayıs Salı günü yine Türkiye saatiyle 13.30’da son bulacak. Anketin sonucuysa 26 Mayıs Perşembe günü açıklanacak.

LUNA Fiyatını Katladı

Diğer yandan dünkü piyasalarda LUNA yüzde 100 oranında değer artırdı. Bu durum hem piyasaların hem de LUNA yatırımcılarının dikkatini çekerken, fiyatı 0.00023 dolara ulaştı. Haberin yazıldığı esnadaysa LUNA fiyatı yaklaşık olarak 0.00019 dolardan işlem görüyor.

Fiyatın yükselmesinde Do Kwon’un bir LUNA yakım adresi göstermesi ve çöküşten aylar önce ofisini kapattığı söylentilerini kesin olarak reddetmesinin etkili olduğu düşünülüyor. Ayrıca yatırımcıların LUNA’daki en düşük seviyeyi aradıkları ve yeni bir fiyat dalgalanmasından faydalanabilmek için de risk alıp yatırım yaptıkları da söylentiler arasında yer alıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir