Bitcoin Ajandası

LUNA’da Büyük Balinalar Küçüklerden Önce Kaçtı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. LUNA’da Büyük Balinalar Küçüklerden Önce Kaçtı!

LUNA’da Büyük Balinalar Küçüklerden Önce Kaçtı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

Kripto para yatırımları ve LUNA’da yüklü miktardaki yatırımıyla tanınan ABD’li şirket Jump Cyrpto yeni bir rapor yayınladı. Raporunda ilginç iddialara yer veren şirket, LUNA’da büyük balinaların küçük yatırımcılarından önce çıkış yaptığını belirtti.

Büyük Balinalar Erkenden Kaçtı

Büyük Balinalar Erkenden Kaçtı
Büyük Balinalar Erkenden Kaçtı

Terra blok zincirinin çöküşüyle alakalı olarak şimdiye kadar sessizliğini koruyan ABD’li şirket Jump Cyrpto, ilgi çekici bir rapor yayınladı. Şirketin yönetim kurulu başkanı Kanav Kariya’nın aynı zamanda Terra Vakfı’nın yönetiminde üye olması sebebiyle de ekstra dikkat çeken bu rapor, büyük yatırımcıları hedef aldı.

Jump Cyrpto, daha önce konuyla alakalı olarak blockchain analiz şirketi Nansen tarafından yayınlanan bir raporda bazı büyük balinaların cüzdan hareketlerinin UST ve ABD doları dengesinin bozma konusunda etkili olduğunu doğrulamıştı. Nansen ise söz konusu raporunda kripto kredi kullanma protokolü Celcius’un çıkışının da bu açıdan önemli bir rol oynadığını belirtmişti.

Küçük Yatırımcının Çabası LUNA’yı Kurtaramadı

Rapora göre küçük yatırımcıların elinde bulunan mevduat miktarının toplamı, orta ya da büyük yatırımcıların tek başına sahip olduğu mevduattan bile daha azdı. Bu nedenle UST açısından küçük yatırımcılar tarafından gerçekleştirilen satın alımlar orta ve büyük yatırımcıların kararını karşılamaya yetmedi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir