Bitcoin Ajandası

LUNA’dan Etkilenen MIM Stabilcoin Çöküşe Sürükleniyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. LUNA’dan Etkilenen MIM Stabilcoin Çöküşe Sürükleniyor!

LUNA’dan Etkilenen MIM Stabilcoin Çöküşe Sürükleniyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

Abracadabra ekosisteminin Amerikan dolarına sabitlenmiş stabilcoin’i Magıc Internet Money (MIM) sabitini kaybeden stabilcoinler arasında dahil oldu. MIM stabilcoin’de yaşanan bu olumsuz gelişmenin ardından token fiyatı kısa süre içerisinde 0,926 dolara kadar geriledi. Terra’da yaşanan çöküşün bu olayın üzerinde etkisi olduğu düşünülüyor.

MIM Stabilcoin UST’den Sonra Düştü

MIM Stabilcoin UST’den Sonra Düştü
MIM Stabilcoin UST’den Sonra Düştü

Terra’nın LUNA ve UST’sinde yaşanan çöküş yalnızca yatırımcıları değil, piyasaları da büyük ölçüde etkiledi. AutismCapital isimli Twitter hesabı üzerinden ortaya atılan iddialara göre, Abracadabra’nın stabilcoin’i MIM de dahil olmak üzere pek çok kripto para projesi bu ölüm çemberinden kritik ölçüde etkilenmiş durumda. İçeriden aldığı bir bilgiye dayanarak açıklamada bulunan AutismCapital, Terra’nın yaşadığı çöküşün direkt olarak bir sonucu olan Abracadabra’nın 12 milyon dolarlık borç tahakkuk ettiğini ifade etti. Ayrıca tasfiyeler protokolünün MIM sorumluluğunu kaldıracak kadar hızlı gerçekleştirmediğini de belirtti.

Abracadabra kurucusu Daniele Sestagalli konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamasında bu iddiaları kesin bir dille reddetti. Sabitliğini bozarak değer kaybeden MIM stablecoin’in borçlarını ödeyebilecek bir kaynağa sahip olduğunu da açıklamalarına ekledi. Üstelik bu kapsamda 12 milyon dolar değerinde varlığa sahip olan hazine adresini de halka açık bir şekilde yayınladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir