Bitcoin Ajandası

Lympo Projesi Nedir LYM Coin Ne Ise Yarar
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Lympo Projesi Nedir? LYM Coin Ne İşe Yarar?

Lympo Projesi Nedir? LYM Coin Ne İşe Yarar?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Lympo Projesi, kullanıcıların oluşturduğu sağlıklı ve refah veri yönetimine yeni bir yaklaşım getiren blockchain projesi olarak ifade edilir. Bir tür uygulama olarak da ifade edebildiğimiz Lympo, kullanıcılarının oluşturmuş olduğu spor, sağlık ve zinde kalma verilerinin adil bir alışveriş gerçekleştirmesini sağlar. Üstelik sunmuş olduğu ödül programlarıyla kullanıcısını güçlendiren bir ekosistem oluşturabilme amacına sahip olmasıyla bilinir.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde “Lympo Nedir?” diye merak edenler için projenin detayları ve yerel tokeni olan LYM Coin’den bahsedeceğiz.

Lympo Projesi Nedir?

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen Lympo, ağırlıklı olarak bireysel ve kurumsal kullanıcıların LYM Coin aracılığıyla adaletli ve kare alışveriş gerçekleştirebileceği bir uygulamadır. Kullanıcıları tarafından oluşturulan sağlık verileriyle yeni bir ekosistem kurmayı amaçlayan bu protokol, bu sayede dünyayı daha sağlıklı bir yer haline getirmeyi de amaçlar.

Lympo Projesinin en önemli hedeflerinden biri de elde edilen verilerin verimli bir şekilde kullanılabileceği ve tüm ekosistem kullanıcılarına adalet çerçevesinde davranıldığı bir Pazar yeri kurabilmektir.

Lympo Projesinin Amacı Nedir?

Lympo Projesinin Amaci Nedir
Lympo Projesinin Amacı Nedir?

Lympo Projesi, fitness ve sağlık pazarı verilerini çeşitli yollarla bozmayı amaçlar. Bu yollardan bazıları şunlardır:

 • Veri paylaşımını aktif hale getirmek
 • Uzayda yeniliği teşvik etmek
 • Kullanıcı gizliliklerini geliştirmek
 • Kullanıcılarının protokolün yerel tokeniyle sağlık hedeflerine ulaşmalarını ödüllendirmek
 • Veri kontrollerini kullanıcıların eline geri vermek
 • Bireyler, eğitmenler, araştırma şirketleri ve sağlık kuruluşları gibi tüm kuruluşların paydaşları için veri toplama süreçlerine şeffaflık kazandırmak

Lympo Platformu Nasıl Çalışır?

Lympo protokolü ve temel bileşenleri, Ethereum blok zinciri ve akıllı sözleşmeler, kullanıcılarının zinde ve sağlıklı olmasını sağlayan bazı hizmetlerden meydana gelir. Bununla beraber protokolün yardımcı tokenleri sayesinde değer alışverişini sağlayan Ethereum blok zinciri açısından güvence altına almayı arzu eder. Bu durum, ağırlıklı olarak platform kullanıcıların ağda oluşturulan tüm verilere ve eski işlem kayıtlarına erişim sağlayabileceği anlamına gelir. Fakat kişisel veriler blok zinciri tarafından direkt olarak saklanmaz.

Veriler blok zinciri yerine eşler arası ağda yer alan sunucularda saklanır. Blok zinciri öğesi, esasında veri alışverişini güç hale getiren ödeme ağı ve işleme aracı olarak faaliyet gösterir. Tüm zincir içi ve zincir dışı veriler, ağırlıklı olarak uçtan uca şifreleme yöntemiyle güvence altına alınır. Kullanıcıların oluşturmuş olduğu veriler, akıllı sağlık uygulamaları, giyilebilen elektronik cihazlar ve elektronik fitness cihazları gibi pek çok farklı cihaz üzerinden içe aktarılabilir. Lympo protokolünün ekosistemi üç bölümden meydana gelir:

 • Lympo dijital cüzdan ve ödül mekanizmaları
 • Lympo kitle fonlaması ve yatırım platformu
 • Lenfo pazarı

LYM Coin Nedir?

LYM Coin, Lympo Projesi kapsamında geliştirilen protokolün yerel tokeni olarak ifade edilir. 2018 yılının başlarında piyasaya sürülen LYM Coin, kullanıcılarına protokol dahilinde pek çok farklı avantaj sağlamasıyla bilinir. Bu avantajlardan biri de adil ve kare alışveriş imkânı sağlamasıdır.

LYM Coin ya da başka bir deyişle LYM belirtecinin ilerleyen dönemlerde sağlayacağı faydaların çok daha fazla olacağı düşünülüyor. Şimdilerde söz konusu bu varlık, listelendiği merkezi kripto para borsalarından satın alınıp derin havuzlardan birinde SPORT ya da LMT’ye dönüştürülebiliyor. Bu sayede SPORT ya da LMT belirteçlerine daha kolay bir erişim imkânı sağlıyor.

Hatırlanacağı üzere protokol, tüm LYM Coin sahiplerine 2021 Mart döneminde bir teklif sunuldu. Söz konusu teklifin içeriğiyse LYM Coin sahiplerinin tokenlerini LMT Coin olarak değiştirmesine yönelikti.

LYM Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Lympo Projesinin yerel tokeni olan LYM Coin, bugün pek çok farklı borsanın listesinde yer almasıyla biliniyor. Bu borsaların birkaçına örnek göstermemiz gerekirse;

 • KuCoin
 • Gate.io
 • Bitfinex
 • SushiSwap
 • ZT, LYM Coin’in işlem gördüğü kripto para borsalarındandır.

Bu borsalardan herhangi birinde üyelik oluşturan ve kimlik doğrulaması gerçekleştiren kripto para meraklıları rahatlıkla LYM Coin satın alma şansına sahiptir.

LYM Coin Fiyatı ve Gelecek Tahminleri

Lympo Projesiyle alakalı merak edilen konulardan bir diğeri de LYM Coin fiyatı ve gelecek tahminleridir. Coinmarketcap verilerine göre yazım esnasında LYM Coin fiyatı 0,0035 dolar bandında seyrediyor.

LYM Coin’in geçmiş verilerini incelediğimizde tüm zamanların en yüksek seviyesine piyasaya sürüldüğü ilk zamanlarda ulaştığın görüyoruz. 1 Ocak 2018 tarihinde 0,1416 dolar seviyesine ulaşan LYM Token, böylelikle tarihinin rekorunu kaydetmiş görünüyor.

Diğer yandan LYM Coin için tüm zamanların en düşük seviyesiyse 13 Mart 2020 tarihinde düşüş gösterdiği 0,001146 seviyesi olarak biliniyor.

LYM Coin’in Arz verilerine de bakacak olursak; dolaşımdaki LYM Token arzı 826.672.979 adet LYM olarak biliniyor. Toplam arzının 999.999.999 adet LYM Coin olduğu bilinirken, maksimum arzı hakkında herhangi bir veri bulunmuyor.

Yatırımcılar açısından önem teşkil eden bir diğer konuysa LYM Coin’in gelecek tahminleridir. Konuyla alakalı olarak birçok şirket tarafından bu anlamda analizler gerçekleştirilecek fiyat tahminlerinde bulunulabiliyor.

Bazı teknik analiz şirketlerinin geçmiş veriler üzerinden yaptığı analiz ve araştırmalara göre LYM Coin’in 2023 yılında en az 0,006 dolar seviyesine ve en fazla 0,007 dolar seviyesine ulaşması bekleniyor. Aynı yıl için ortalama fiyat beklentisi de yine 0,006 dolar bandında.

LYM Token’in 2025 yılı için fiyat beklentisi en az 0,0,12 dolar seviyesi olurken, en fazla beklentiyse 0,0,14 dolar seviyesinde. Aynı yıl beklenen ortalama fiyat tahmini 0,12 dolar düzeyinde.

Uzun vadeli yatırımcıların fiyat tahmini konusunda dikkat ettiği hususlardan bir diğeri de 2030 yılının tahminleridir. 2030 yılında LYM Coin fiyatının en az 0,073 dolar seviyesine ulaşması beklenirken, en fazla beklenen seviye olarak 0,086 dolar seviyesine işaret ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir