Bitcoin Ajandası

Macron’dan Blockchain Yeniliklerine Tam Destek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Macron’dan Blockchain Yeniliklerine Tam Destek!

Macron’dan Blockchain Yeniliklerine Tam Destek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Fransa’da Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken, Emmanuel Macron tarafından teknoloji sektörünü yakından ilgilendiren bir adım atıldı. Seçim çalışması kapsamında blockchain yeniliklerini desteklediğini ifade eden ülkenin Cumhurbaşkanı, bu kapsamda tüm sektörü ilgilendiren dostane vergi politikaları ve fon programları hakkında da birtakım sözler verdi.

Elde edilen bilgilere göre Emmanuel Macron Fransa’nın teknolojiyle yakın ilişkiler içerisinde olmasını, fon ve yeteneklere hitap eden start-up ülkesi haline getirmeyi amaçlıyor.

Blockchain Yenilikleri Önemli Bir İhtiyaç

Blockchain Yenilikleri Önemli Bir İhtiyaç
Blockchain Yenilikleri Önemli Bir İhtiyaç

Konuyla alakalı açıklamalarında metaverse ve Web3 konusunda pozitif yorumlamalarda bulunan Macron, kamu tarafından yönetilen düzenlemelerin sektör açısından önemli bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Üstelik bu düzenlemeler sayesinde sektörün uzun vadede başarı sağlayabileceğini de vurguladı.

Sorare ve Ledger’in Fransa merkezli olmasından gurur duyduğunu dile getiren ülkenin Cumhurbaşkanı, ABD ve Çin merkezli şirketlerin teknolojik bağımsızlık elde ederek metaverse açısından rekabet gücünü artırma planı olduğundan bahsetti. Cumhurbaşkanı olarak ülkenin dijital histografi yöntemiyle Fransa tarihinin kaydileştirilmiş bir müzesinin kurulması fikrine de olumlu baktığını ifade etti.

Dijital Oyunlarda Fransa Önemli Bir Güç Kaynağı

Açıklamalarında metaverse ve blockchain konusuna ağırlık veren Macron, ülkede bu alanda faaliyet gösteren pek çok yetenek olduğunu vurguladı. Üstelik Fransa’nın sanal oyunlar açısından da önemli bir güç olduklarını dile getirirken, müzik, sanat, konser gibi alanlardaki uygulamaları sayesinde kültür ve eğlence anlamında potansiyel taşıdığını belirtti.

Kripto para sektörünün kendi başına ilerleme ve büyüme kaydedemeyeceğine de dikkat çeken Emmanuel Macron, bu alanda yeni düzenlemeler yapılması gerektiğini de açıklamalarına ekledi. Şimdilerde ortak bir pazar yaratabilmek adına Avrupa’da bir standart oluşturulması gerektiğini, MİCA düzenlemesinde hızlı ilerleme taraftarı olduğunu dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir