Bitcoin Ajandası

Madencilik Şirketi Marathon BTC Satışı Yapabileceğini Duyurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Madencilik Şirketi Marathon BTC Satışı Yapabileceğini Duyurdu!

Madencilik Şirketi Marathon BTC Satışı Yapabileceğini Duyurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dünya üzerindeki en büyük halka arz olmuş Bitcoin madencilik devi Marathon Digital, elinde bulunan Bitcoin’leri satışa çıkarma ihtimali olduğundan bahsetti. Konuya ilişkin bazı açıklamalarda bulunan madencilik şirketi Marathon, söz konusu satışın yakın zamanda olmayacağını belirtti.

Madencilik Şirketi Marathon’dan Beklenmedik Açıklama

Şirketin finans yöneticisi tarafından kazanç toplantısında yapılan açıklamada genel olarak kurumsal ya da bilanço yönetimi sebebiyle Bitcoin alımı yapıldığı gibi ilerleyen süreçlerde satışının da yapılabileceğini duyurdu.

Madencilik Şirketi Marathon’dan Beklenmedik Açıklama
Madencilik Şirketi Marathon’dan Beklenmedik Açıklama

Nasdaq borsasının listesinde yer alan dünyanın en büyük halka arz olmuş Bitcoin madencilik şirketi Marathon, elinde bulunan 10 bin civarındaki Bitcoin’i satışa sunabileceğini duyurdu.

Şirketin kazanç toplantısında BTC satışı konusuna değinen finans yöneticisi konumundaki Hugh Gallagher, önümüzdeki süreçlerde kurumsal hedef ya da bilanço yönetimi gibi sebeplerle BTC alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilebileceğini ifade etti. Bu konuda henüz kesin bir karar verilemediğine de dikkat çeken Gallagher, kesin kararın en azından yakın bir tarih için bulunmadığını vurguladı.

Diğer yandan açıklamalarında finans yöneticisi, 2022’nini geri kalanı açısından neredeyse 500 milyon dolar değerinde fona ihtiyaç duyduklarını belirtti. Şirketin büyüme planları dahilinde yeni cihaz alımı gerçekleştirmek istedikleri biliniyor.

En Son Satış 2020 Ekim’de Yapıldı

Las Vegaslı Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, en son Bitcoin satışını 2020 ekim döneminde gerçekleştirmişti. O tarihten beri de çıkardığı Bitcoin’leri elinde tutuyor. Kazanç toplantısında açıklananlara göre şirketin elinde şu anda 9673 Bitcoin bulunuyor.

Marathon Digital’ın en önemli rakiplerinden biri olan ve dünya genelinde en büyük Bitcoin Madencilik şirketlerinden biri olan Riot Blockchain de geçtiğimiz ay 10 milyon dolar değerinde Bitcoin satışı gerçekleştirdi. Mart ayındaki satışın değeriyse 9.4 milyon dolar civarında.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir