Bitcoin Ajandası

Mastercard İlk NFT’sini Duyurdu! Çekilişle Verilecek
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Mastercard İlk NFT’sini Duyurdu! Çekilişle Verilecek

Mastercard İlk NFT’sini Duyurdu! Çekilişle Verilecek

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

Mastercard ilk NFT’sini duyurdu ve nasıl verileceği şeklinde açıklamaları da Mastercard’ın küresel elçisi olan Jose Mourinho dile getirdi.

Öncesinde verilen haberimizde Mastercard’ın NFT ödemelerine hazırlık aşamasına geçtiği ve kripto paralarda da aktifliğini sürdürdüğünü açıklamıştık. Bunun üzerine küresel ödeme şirketi Mastercard dünyaca ünlü olan teknik direktör ve elçisi olan Jose Mourinho ile iş birliği içinde artık Mastercard ilk NFT’sini açıkladı. NFT kapsamında ise Mourinho tarafından imzalanan bir dijital futbol topu oluşmaktadır.

Mastercard İlk NFT’sini Duyurdu!

Mastercard İlk NFT’sini Duyurdu!
Mastercard İlk NFT’sini Duyurdu!

Yayımlanan basın açıklamalarında bilgilere göre NFT’ler üzerinden bilgilerin de verilmesi üzerine NFT’lerin dijital sanat, müzik ve koleksiyon ürünleri gibi daha çok alanlarda popülerliğinin artırılmasına sebep olduğu da kayıtlara geçildi.

Şirket tarafından verilen karar doğrultusunda ise NFT bir kampanya eşliğinde birlikte tanıtıldı. Bu duruma göre de Birleşik Krallık içerisinden bir kişi gerçekleşecek olan çekiliş üzerinden NFT kazanabilecek. Bu bölgede yaşayan kart sahipleri de 30 Eylül tarihine kadar kampanyaya başvuruda bulunabilecek.

NFT İçin 150 Bin Dolar Değerinde ETH

Mastercard’ın bir diğer rakibi ise geçtiğimiz ayda NFT projesi CryptoPunks’tan NFT satın alımının yapıldığını açıklamıştı. Şirket ise söz konusu NFT üzerinden 150 bin dolar değerinde de ETH ödemeyi kabul edip işlemi gerçekleştirmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir