Bitcoin Ajandası

Mastercard NFT Hizmeti için Yeni Ortaklıklarını Açıkladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Mastercard NFT Hizmeti için Yeni Ortaklıklarını Açıkladı!

Mastercard NFT Hizmeti için Yeni Ortaklıklarını Açıkladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

Dünyanın önde gelen ödeme şirketlerinden Mastercard, kredi kartları aracılığıyla NFT hizmeti sunabilmek adına Nifty Gateway, The Sandbox ve Immutable X gibi önemli isimlerle iş ortaklığı oluşturdu.

NFT Hizmeti Yakın Zamanda Hayata Geçirilecek

NFT Hizmeti Yakın Zamanda Hayata Geçirilecek
NFT Hizmeti Yakın Zamanda Hayata Geçirilecek

Mastercard, yakın zamanda yayınladığı bir blog yazısında NFT ile alakalı planladıkları genişleme hedeflerinden bahsetti. Blogta ifade edilenlere göre şirket, NFT alım ve satım işlemlerini aktif hale getirebilmek adına Candy Dijital, Immutable X, Nifty Gateway, Spring, The Sandbox ve Moonpay gibi isimlerle iş ortaklığı oluşturuldu.

Söz konusu yazısında Mastercard, söz konusu şirketlerin pazarlarından birinde ya da kripto hizmetleri üzerinden Mastercard kredi kartı kullanılarak NFT satın alma işlemlerini onaylamak için bahsi geçen şirketlerle çalışmaya başladığını duyurdu. Dünya genelinde kullanılan 2.9 milyon Mastercard kredi kartıyla bu değişkenliğin NFT ekosisteminde ciddi bir etki oluşturabileceğini de ifade etti.

Katılımcıların Yüzde 45’i Bu Yöntemi Kullanıyor

Blog yazısında ayrıca Mastercard tarafından yürütülen bir anketin sonucu da yayınlandı. Buna göre katılımcıların yüzde 45’lik bir bölümü NFT satın aldı ya da almayı düşünüyor. Geriye kalan katılımcılarsa ödeme yöntemlerinin daha esnek bir hale getirilmesini talep ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir