Bitcoin Ajandası

Meksikalı Milyarderden Bitcoin Her Portföyde Olmalı Yorumu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Meksikalı Milyarderden Bitcoin Her Portföyde Olmalı Yorumu!

Meksikalı Milyarderden Bitcoin Her Portföyde Olmalı Yorumu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego, Blockchain Land yöneticisi José Rodrígue’la yaptığı röportaj kapsamında Bitcoin’in altın kadar sağlam bir yatırıma dayandığı noktalarına değindi.

Doğası hakkındaki tartışmalarda, özellikleri bilenler için çok önemli olmadığını söyleyen Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego açıklamalarında şunlara değindi:

“Bence Bitcoin’in sahip olduğu tüm avantajlar onu modern dünyanın altını yapmak için yeterli… Para birimi olup olmadığını tartışmanın bir anlamı yok.”

Meksikalı Milyarderden Bitcoin Her Portföyde Olmalı Yorumu!
Meksikalı Milyarderden Bitcoin Her Portföyde Olmalı Yorumu!

Meksikalı Milyarder “21 Milyon Bitcoin Her Şeyin Anahtarı”

Ricardo Salinas, Bitcoin’ için sınırlı, taşınması kolay ve uluslararası düzeylerde aşırı likidite için sahip olması yanında, onu bir yatırım portföyü oluşturmasında da dikkate almaya değer bir varlık olarak düşünmek için zorlayıcı nedenler olduğunu savunmuştur.

Salinas her yatırımcının Bitcoin’e sahip olması gerektiğini açıklıyor:

“Bitcoin, dünya çapında muazzam likidite ile işlem gören uluslararası değere sahip bir varlıktır. Bu nedenle, her portföyde olmalıdır.”

Peki Ya Altcoinler?                       

Salinas, BTC’den daha iyi performans alabileceğine ikna olmadığını söylerken Ethereum ile ilgili olarak, zayıflı ile ilgili enflasyonist doğasında yatış yaptığını açıkladı.

“Bitcoin’in 21 milyonluk bir kıtlığı olması her şeyin anahtarı. Bu yüzden Ethereum’dan bahsediyorum. Sınırlı bir ihraç miktarı olmadığı sürece, onlara inanmayacağım çünkü daha fazla ihraç edebilirler ve varlık amortismana tabi tutulabilir. Bakın, profesyonel kariyerime 1981’de başladım. O zamanlar Meksika pesosu 20’ye 1 dolar idi. Bugün ise dolar karşısında 20.000’deyiz. Ama bunu Venezuela, Arjantin veya Zimbabwe’de yaparsak, rakamlar tüm orantıyı kaybeder.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir