Bitcoin Ajandası

2023 Shiba Coin Yorumları ve Gelecek Tahminleri
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. 2023 Shiba Coin Yorumları ve Gelecek Tahminleri

2023 Shiba Coin Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
254 0

2021 yılının Ekim dönemine kadar adını pek duymadığımız Shiba Coin, son zamanlarda yakalamış olduğu yükseliş trendi ile dikkatleri üzerine topluyor. Kripto borsasında Shiba Coin’in yatırımcısını zarara uğratacağını düşünen pek çok kişi, yaşanan bu gelişmelerin ardından bu durumun aksi olarak Shiba Coin’in yatırımcısını zengin edebileceğini düşünüyor. Uzmanlar tarafından geleceğine yönelik yapılan Shiba Coin yorumları, potansiyel yatırımcıların bile ilgisini çekebiliyor.

Kripto para sektörü son yıllarda önemli ölçüde büyüme ve ilerleme kaydettiğinden, günümüzde birçok insan imkanlar sayesinde kripto borsasına yatırım yapıyor. Genellikle yeni, farklı ve geleceği olan bir kripto para arayışı içerisinde olanların dikkatini çeken Shiba Coin, 2021 Ekim döneminde tarihinin en önemli rekoruna imza atarak yeni kitlelere hitap etmeyi başarmış görünüyor.  Önümüzdeki dönemlerde de gelecek vadeden bu coin ile alakalı Shiba Coin yorum ve analizleri yatırımcıların araştırdığı konular arasında yer alıyor.

Shiba Coin Yorum ve Geleceği

Shiba Coin Yorum ve Gelecegi 1
Shiba Coin Yorum ve Geleceği

Shiba Coin yorum ve analizleri, kripto borsası ile ilgilenenler açısından önem teşkil eden bir konudur. Shibo Coin yorumları, tüketicilerin yeni yatırımları ve diğer kripto para birimleri konusunda fikir sahibi olmasını sağlıyor.

Bilinen diğer adıyla Shiba Inu, sektörde en yeni kripto para birimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 2021 yılında piyasaya sürülen bu Coin, Dogecoin’inden ilham alınarak tasarlanmış bir kripto paradır. Borsada işlem görmeye başladığı ilk günlerde yatırımcı ve uzman analistlerin dikkatini çekmeyi başarması, geleceğinin parlak olduğuna bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Shiba Coin’e Elon Musk Etkisi

Kripto para borsasında ciddi bir etkiye sahip olan Elon Musk, diğer pek çok Coin’de olduğu gibi Shiba Coin yorumlarıyla da borsada hareketliliğe neden olabiliyor. Fakat Shiba Coin’de etkisi diğerlerine nazaran biraz daha fazla olurken, bunun nedeni ise Shiba Coin’in Elon Musk’ın köpeğinden esinlenerek geliştirilmiş olmasıdır.

Piyasada yeni olan Shiba Coin, ilk günlerinde pek de dikkat çekmemişti. İlerleyen süreçlerde yatırımcıların ilgisini çekmeyi başaran Shiba Coin, “Doge killer” sıfatını alarak ilgisini daha da fazla artırmayı başardı. Elon Musk’ın Shiba Coin’e etkisi Dogecoin kadar olmasa da sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar, Shiba Coin’in çok daha geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmasını sağlamıştır.

Shiba Coin, kendisine gösterilen bu yoğun ilginin akabinde geçtiğimiz yıl Ekim ayında büyük bir patlama yaşamış ve belirlemiş olduğu ilk hedef olarak 0,00003430 dolar seviyesini görmüştü. Sonrasında ise yatay bir seyir izleyen Shiba Inu, 7 günlük zaman zarfında yüzde 500 değer artışı kaydederek yatırımcısına büyük paralar kazandırmıştır.

Shiba Coin Binance Yorum

Bir tür Meme Coin Projesi olarak da ifade edilen Shiba Coin, pek çok farklı borsada işlem görüyor. Bunlardan en önemlisi olan Binance’in Shiba Inu yorum ve analizleri ise yatırımcılar açısından önem teşkil ediyor.

Konu ile alakalı olarak Binance’da pek çok farklı Shiba coin yorumuna yer verilirken, bazı özel mesajlar dikkat çekici nitelik taşıyor. Örneğin; Putin’in Rus bir gazeteci tarafından kendisine yöneltilen Shiba Coin yorum sorularına olumlu yönde yanıt verdiği, Shiba Coin’in geleceğinde neler olabileceği gibi sorularla yanıtları merak edilebiliyor.

Shiba Coin İnvesting Yorum

Shiba Coin İnvesting yorumlarına baktığımızda, birçok Shiba Inu kullanıcının yanıltıcı soru ve yorumlarda bulunduğunu görüyoruz. Dolayısıyla piyasalarda Shiba Coin yorum ve analizlerini detaylı olarak incelemesini önerdiğimiz yatırımcıların, tüm bu bilgileri herhangi bir yatırım tavsiyesi olarak algılamaması gerektiğine de dikkat çekebiliriz.

En doğru ve güncel Shiba yorum ve analizlerine sitemiz üzerinden erişim sağlayabilir, elde ettiğiniz gerekli bilgilerle borsada fikir sahibi olabilirsiniz.

Shiba Coin Geleceği Hakkında Uzman Yorumları Neler?

Genel olarak borsadaki Shiba Coin yorum ve analizlerine göre, içerisinde bulunduğumuz yıl birçok altcoinin çeşitli ülkeler tarafından tanınır hale gelecektir. Üstelik NFC sistemi sayesinde de bu tür altcoinlere ilginin artması beklenen bir durumdur. Kripto para borsasında uzmanların ve hatta siyasilerin yaptığı yorumlar, 2023 yılında borsada bir devrim yaşanacağı yönünde seyrediyor.

Diğer taraftan yatırımcıların büyük çoğunluğu Shiba Coin geleceğinin nasıl olacağını, kendisine yatırım yapmaya değer olup olmadığını da merak ediyor. Konu ile alakalı olarak uzmanların yaptığı Shiba yorumlarında pek çok farklı türden görüş bulunuyor.

Günümüzde bazı kripto para yatırımcıları, Meme Coin projesi olma niteliği taşıyan Shiba Coin’in, sahip olduğu block zincirini kullanmayı önermiyor. Altyapının yeterli olmadığını savunan uzmanlar, bu nedenle de Shiba Coin geleceğinde önemli gelişmeler yaşanamayacağını düşünüyor.

Farklı bir açıdan bakıldığında ise bazı yatırımcılar Shiba Inu’nun geleceğinde aydınlık bir görünüm olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla orta ve uzun vadede yatırım yapılması gerektiğinden bahsediyorlar.

SHIB Coin Fiyat Tahmini ve Teknik Görünüm

SHIB Coin Fiyat Tahmini ve Teknik Gorunum 1
SHIB Coin Fiyat Tahmini ve Teknik Görünüm

Yatırımcıların yatırımını etkileyen en önemli faktörlerden biri de fiyat tahmini ve teknik analizleridir. Shiba yorumdan sonra gelen bu faktörler, çoğu zaman yatırımın şekillenmesine destek sağlayabiliyor. Bu nedenle de kripto borsasında önemli bir yere sahip olmasıyla biliniyor.

Uzmanların Shiba Coin’in geleceğine yönelik yapmış olduğu pek çok farkı tahmin bulunuyor. Bu tahminlere genel olarak baktığımızda Shiba Coin’in artış göstermesine neden olan Elon Musk ve bu gibi çeşitli faktörlerin olduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla uzmanlar Shiba Coin’in ilerleyen süreçlerde fiyat artırabileceğini, 2023-2025 ve hatta 2030 yılları arasında yatırımcısını memnun edebileceğini söylüyor.

Diğer yandan bir grup analist ise Shiba Coin yorumlarında çok fazla beklentiye girilmemesi gerektiğinden bahsediyor. Siyasi olarak ülkelerin kripto paraları tanımasının ardından yalnızca popüler olan kripto paraların yükseliş göstereceğini ve Shiba Coin gibi diğer kripto paraların ise değer kaybı yaşayacağını ifade ediyor. Diğer pek çok kripto para biriminde olduğu üzere Shiba Coin’in önümüzdeki günlere dair fiyat tahminleri hakkında kesin bilgilere yer verilmezken, geleceğinin ne göstereceği ise merak konusudur. 

Shiba Geleceği 2023

Her yıl daha fazla artış göstereceği düşünülen Shiba Coin, 2023 yılında ise 2022’ye kıyasla daha çok değerlenmesi bekleniyor. Uzmanların Shiba Coin yorumlarına göre 2023 yılının ilk günlerinde 0,000100 dolar seviyesinden işlem görmesi beklenen Shiba Inu’nun daha sonrasında 0,0025000 dolar düzeyine ulaşabilmesi bekleniyor.

Shiba Coin’in 2023 yılında pozitif yönde gelişmeler göstereceğini öngören uzmanlar, dönem dönem fiyat tahminlerinde de bulunabiliyor. Uzmanların 2023 Nisan dönemine yönelik Shiba Coin fiyat tahmini 0,0030 dolarla 0,0035 dolar arasında seyredeceği şeklindedir.

Shiba Inu Geleceği 2024

Shiba Coin’in uzun vadede getirisinin ne olacağı konusunda araştırma yapan yatırımcılar, 2024 yılında da yaşanabilecek geliştirmeleri merak ediyor. Uzmanlar, piyasadan elde ettiği veriler doğrultusunda birtakım öngörülerde bulunabiliyor. 2024 yılında önemli bir yatırımcı kitlesi elde etmeyi başarması durumunda Shiba Inu’nun hacminin 5 katı büyümesi bekleniyor. Bu durumda öncelik verilen şey Shiba Coin’in 1 dolar düzeyine ulaşıp ulaşmayacağıdır.

Uzmanların 2024 yılı için Shica Coin yorumları, coinin 0,003 dolar düzeyinden işlem görmesi üzerinedir. Bu dönemde öngörülen temel düzey ise 0,0003-6 dolar aralığı olarak belirtiliyor.

Shiba Coin Geleceği 2025

Kripto borsası uzmanları, Shiba Coin için 2025 yılını 1 dolar hedefine bir adım daha yaklaşılacağı bir yıl olarak değerlendiriyor. Söz konusu dönemde Shiba Coin’in 0,0006 ila 1 dolar aralığında işlem görebileceğini düşünen uzmanlar, bu kanıya piyasadan elde edilen veriler grafikler doğrultusunda varıldığını da belirtiyor. Ayrıca piyasanın son derece oynak olması sebebiyle bu tahminlerin çok daha erken bir dönemde de gerçekleşebileceği, Shiba Coin piyasasının 3 trilyon dolar seviyesini görmesi durumunda yüzde 100-200 civarında artış yaşanabileceği de yine beklentiler arasında yer alıyor.

Shib Coin Geleceği 2030

Shiba Coin geleceğine uzun vadede bakacak olursak, 2030 yılında da en iyi ihtimalle 0,00092737 dolardan işlem görmesi bekleniyor. Üstelik bu rakam minimum fiyat tahmini olarak değerlendirilirken, yıl içerisinde yaşanacak gelişmelerle önemli ölçüde artış gösterebileceği de düşünülüyor.

Shiba Coin Nedir? Shiba Coin Yorum

En yeni kripto para birimlerinden biri olarak karşımıza çıkan Shiba Coin, Dogecoin’den çağrışımla geliştirilen bir tokendir. “Ryoshi” lakabı ile bilinen bir anonim tarafından 2020 Ağustos ayında çalışmalarına başlanan ve 2021 yılında piyasaya sürülen bu token, günümüzde başta Binance ve Gate İo olmak üzere onlarca farklı piyasada işlem görüyor. Merkezi olmadan faaliyet gösteren projelerden biri olarak değerlendirilen Shiba Coin, kullanıcılarının masraflarını minimuma düşürmek adına Shibarium ağı ile hizmet veriyor.

Shiba Coin Projesi Nedir?

Kripto borsasında Meme Coin Projesi olarak bilinen Shiba Coin Projesi, Japonya’daki bir av köpeği cinsinden isim almış, merkezi olmayan bir block zincir ekosistemi olarak ifade ediliyor. İlk etapta diğer meme coinlerle aynı niteliklere sahip olan bu proje, herhangi bir amaç ya da yol haritası olmadan piyasaya sürülmüştü. Dolayısıyla yatırımcıların da projenin amacı ile alakalı herhangi bir bilgisi ya da fikri bulunmazken, Shiba Coin proje planının açıklanması ve ürün geliştirilmesinde sona gelinmesiyle beraber her şey netlik kazandı.

Shiba Coin Projesi, sektörde benzersiz bir proje olarak değerlendiriliyor. Shiba Inu internet sitesinde dünyanın çeşitli bölgelerindeki köpekleri ilham sanatçılarla Shiba topluluklarını NFT pazarına yönlendiriliyor. Ayrıca bu proje sayesinde “Sanatsal Shiba Hareketi” de teşvik edilmeye çalışılıyor.

Shiba Coin Projesi’nde ayrıca Shiba Inu Derneği ile beraber çalışmalar yürüten yetkililer, Shiba Inu köpeklerine yardımcı olmak amacıyla Amazon Smile aracılığıyla bağış kampanyası da düzenleniyor.  

Shiba Coin Kurucusu Kimdir?

Sektörde en merak edilen kripto para birimlerinden Shiba’nın kurucusu anonim bir kişi ya da kişilerdir. Kendilerine Ryoshi adını veren bu kişi ya da kişiler 2020 yılında çalışmalarına başlanan SHIB, 2021 yılında piyasaya sürülmüştür. Ethereum gibi bir temele sahip olan Shiba Coin’ın toplam arzının yarısı, yine Ethererum’u kuran Vitalik Buterin’e teslim edilmiştir.

Temel Özellikler Nelerdir?

Shiba Coin yorumlarının dışında temel özellikleri de yatırımcıların dikkatini çeken başka bir konudur. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında 6 milyar doların üzerinde piyasa değeri elde eden Shiba Coin, merkezi gerek olmadan işlem yapabilme imkan tanıyor. Günümüzde dolaşımda bulunan Shibao Coin sayısı 400 trilyon civarındadır. Ayrıca kullanıcıları için işlem masraflarını en aza indirgemeyi amaçlayan bu projede, maliyeti düşürmek amacıyla Shibarium ağı tercih ediliyor.

Shiba Coin Hakkında Bilinmeyenler

Shiba Coin piyasalarda oldukça yeni bir token olduğundan hakkında bilinmeyenler ayrıca bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor. Shiba Coin hakkında henüz netlik kazanmayan konular bulunurken, coinin geleceğinde nasıl bir seyir izleyeceği, değer artışı ya da kaybı yaşayıp yaşamayacağı bu konulardan yalnızca bazılarıdır. Shiba Coin hakkında bilinmeyen bu konular için grafik ve analizlerden yola çıkarak yorum ve tahminlerde bulunabilmek mümkündür.

Shiba Coin Projeleri Nelerdir?

Shiba Coin, her ne kadar borsada işlem gören ve kullanıcılarının işlem masraflarını düşürmeyi amaçlayan bir proje olsa da altında farklı projelere de yer veriyor. Esasında Japonya’da yaşayan yırtıcı bir av köpeği göz önünde bulundurularak hazırlanan bu projeler, Ethereum block zinciri ile yakından ilişkilidir. DeFi hizmetleriyle borsada faaliyet gösteren Shiba Coin projeleri, çoğu zaman işlevlerini yerine getirebilmek amacıyla köpeklere ilişkin tanımlamalarda bulunuyor. Ayrıca bu köpeklere yardımcı olmak amacıyla da çeşitli proje ve kampanyalara da imza atıyor. 

Shiba Token Nasıl Kazanılır? Madenciliği Yapılır mı?

Shiba Token Nasıl Kazanılır? Madenciliği Yapılır mı?
Shiba Token Nasıl Kazanılır? Madenciliği Yapılır mı?

Shiba Coin yorumlarına göre Shiba Token kazanabilmek için öncelikle tüketicinin hangi borsada işlem gördüğünü bilmesi ve o borsalardan birinde hesap oluşturması gerekir. Hesap oluşturup para yatıran tüketiciler son derece kolay bir şekilde dilediği miktarda Shiba Token satın alabilir. 

Bunun dışında Shiba Token kazanabilmenin en iyi yolu madenciliktir. Ayrıca earn ve stake yöntemleri de Shiba Token kazanmak için sıklıkla tercih edilebiliyor.

Tüketiciler Shiba Coin sahibi olabilmenin pek çok farklı yolunu araştırırken, Shiba Coin Madenciliği de araştırılan konulardan biridir. Shiba Coin yorumlarına göre madencilik işlemleri Shiba Inu ile gerçekleştirilebiliyor.

Shıba Coin Neden Güvenli?

Shiba Coin piyasadaki en güvenilir coinler arasında yer alıyor. SHIB’in açıklamış olduğu 22 sayfalık WoofPaper’da, Shiba Coin’in temelinin Ethereum’dan esinlendiği ifade ediliyor. Dolayısıyla Ethereum ne kadar güvenilirse, Shiba Coin de o kadar güvenilir bir coindir.

Shibaswap Nedir?

Shibaswap, Shiba Coin’in merkez olmadan faaliyet gösteren borsası olarak ifade ediliyor. Genel olarak baktığımızda hali hazırdaki kripto para borsası kendi token üretimini gerçekleştirdiğinden, Shiba Coin’in ilk etapta kendi tokenini üretmesi, sonrasında ise piyasa kurması biraz ters bir mantık olarak görülebiliyor. Fakat Shiba Coin’in yapmış olduğu bu düzenleme sayesinde yakın gelecekte kendi yatırımcı portföyünü oluşturabileceği öngörülüyor.

Shibaswap Özellikleri

Shibaswap sahip olduğu özellikleri ile kullanıcılarına pek çok konuda kolaylık sağlayabiliyor. Örneğin;

 • Token alımı,
 • Satımı,
 • Takas yapımı,
 • Ödül ve jeton desteği,
 • Analiz ve kontrol olanağı,
 • Kripto para üretimi gibi özellikleri sayesinde çeşitli işlemlerde kolaylık sağlayabiliyor.

Ayrıca kullanıcılarına Coin Base hesabı ile Shibaswap hesabını ilişkilendirme imkanı da tanıyor.

Shiba Coin Satın Almak Mantıklı mı?

Kripto paralara yapılan yatırımların her zaman için risk teşkil ettiğini düşünürsek Shiba Coin satın alırken de belirli bir strateji üzerine hareket edilmesini önerebiliriz. Her ne kadar geleceği parlak görünen ve mantıklı bir yatırım olduğu düşünülen bir coin olsa da, yatırım konusunda her zaman önceden tedbir almak önemlidir. 

Shıba Coin hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için https://bitcoinajandasi.com/shiba-inu-shib-nedir/ yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Shiba Coin Hangi Borsada Var? Dolaşımda Kaç SHIB Coin Var?

Shiba Coin’in işlem gördüğü borsalardan bazıları şunlardır:

 • Binance,
 • CoinBase Exchange,
 • Gate İo,
 • Lbank,
 • FTX,
 • Bitvavo,
 • OKEx,
 • KuCoin,
 • Bitfinex,
 • Huobi Global,
 • Kraken.

Bunun dışında Shiba Coin’i ülkemizin en büyük kripto para borsalarından Paribu ve Btc Turk’te de görebilmek mümkündür.

Tüketiciler yatırım yapacakları araç hakkında her bir detayı araştırırken, Shiba Coin’in dolaşımda kaç tane coini olduğunu da araştırabiliyor. Elde edilen Shiba yorum ve grafiklerine göre dolaşımdaki mevcut Shiba Inu sayı 400 trilyon civarındadır.

Shiba Coin Uzun Vadede İyi Bir Yatırım mı?

Yatırımcılar çoğu zaman Shiba Coin yorum ve analizlerini incelerken, Shiba Coin’in uzun vadede doğru bir yatırım olup olmayacağını anlamaya çalışır. Piyasalardan elde edilen verilere ve uzmanlar tarafından yapılan Shiba Coin yorumlarına göre bu tokenin ilerleyen dönemlerde geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşması bekleniyor. Dolayısıyla değer artışı yaşayacağı da öngörülen Shiba Coin için uzun vadeli yatırım düşünülmesi mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir